Je sobota, do tři čtvrtě na devět ráno zbývá jen pár minut a do Horní Břízy se blíží vlak, kterým mají přijet účastníci Podzimního setkání turistů Plzeňského kraje. O chvíli před ním však k nádraží dorazí zcela plný autobus, a muži i ženy se hned hrnou do hornobřízského Klubu, kde mají všechny připravené pochody společný start i cíl. Když ke Klubu dojdou, přijede vlak. I ten je snad plný do posledního místa - kvůli velkému počtu pasažérů České dráhy dokonce připojily jeden vagon navíc.

Na turisty čeká několik tras včetně nejdelší třicetikilometrové. Z Horní Břízy si na památku odnesou pamětní listy, razítka, suvenýry…

Odpoledne se v Klubu koná zábavný program.Vystupují děti z hornobřízských mateřinek, soubor Úsměváček, vedení Klubu českých turistů i města, na závěr se turisté baví s duem Václav Žákovec a Anna Volínová.

Pak podzimní turistické setkání končí. Navštívily je stovky lidí, kteří se báli snad jedině toho, aby nepršelo, což se ovšem nestalo. Bylo chladno, ale to turistům v pohybu na čerstvém vzduchu nijak nebránilo.