„Nevynechal jsem žádný rok. Nejdříve se mnou chodily dcery, ty už ale vyrostly, takže Tři králové okolo mne se mění,“ prozradil. Dodal, že za ta léta ho už lidé na Slovanech znají, vědí, že sbírka, kterou organizují regionální pobočky Charity České republiky, je určena na pomoc lidem v nouzi, a čekají na něj a jeho Tři krále vždy s nějakým příspěvkem.

Několik skupin koledníků chodilo o víkendu také v Nepomuku a v okolních obcích, jako například Vrčeni, Myslívě či Žinkovech. „Chodit koledovat nás hodně bavía každý rok se na to těšíme. Chodíme pro radost,“ říkají shodně nepomučtí koledníci Leontýna Jílková, Tereza Belancová a Ondřej Pupík. Zastihli jsme je v sobotu dopoledne, kdy obcházeli byty v Domě s pečovatelskou službou v Nepomuku. „Čekám na ně a ráda přispěji, vždyť je to na dobrou věc,“ uvedla jedna z jeho obyvatelek Marie Pojerová. Na koledníky s příspěvkem čekala i Vlasta Karlíková a další obyvatelé.

V Plzni se v neděli odpoledne konal Tříkrálový průvod, který vyšel z náměstí Republiky ke kostelu U Ježíška. Nechyběli v něm malí Tři králové s kasičkou, do níž přihlížející ochotně přispívali.