Charles McIntosh byl jako armádní záložník povolán do aktivní služby v roce 1941. Sloužil u Pátého sboru (V Corps), jehož příslušníci patřili mezi první americké vojáky nasazené v Evropě. Už od roku 1942 absolvoval výcvik v Anglii a Irsku a postupoval v armádní hierarchii. Jako velitel jednoho z bojových uskupení vedl své muže na pláži Omaha při invazi do Francie přímo 6.6.1944. Pár měsíců před koncem války se v Belgii seznámil s Virginii Lackmanovou. Ta sloužila v belgickém Eupenu u Amerického červeného kříže v zotavovacím středisku pro americké vojáky. Před válkou vystudovala universitu a pracovala jako učitelka, následně se jako dobrovolnice přihlásila do služeb Amerického červeného kříže.

Byla to láska na první pohled a tak když nadešla první příležitost po skončení války, vstoupili do svazku manželského. Major McIntosh pracoval na štábu Pátého sboru, který byl v té době v Plzni a tak jeho nastávající musela absolvovat dvanácti hodinovou cestu náklaďákem z Belgie do Plzně.

Vzhledem k jejich vyznání se svatba odehrála v Metodistickém kostele v Husově ulici. Obřad byl s vojenskými poctami, sloužený kaplanem Pátého sboru, nevěstu vedl k oltáři přímo generálmajor Huebner, velící Pátého sboru. Po svatbě následovala velká recepce, kde hrál americký jazzový muzikant Jimmy McPartland se svojí kapelou. Líbánky strávil novomanželský pár v Cannes na Francouzské riviéře. Návrat do USA následoval již v červenci roku 1945, protože major McIntosh se měl přesunout do Pacifiku, kde pokračovala válka s Japonskem. K tomu už ale díky kapitulaci po svržení atomových bomb nedošlo.

Charles McIntosh pokračoval v kariéře v armádě i po válce, do výslužby odcházel v roce 1966 v hodnosti plukovníka. Po té zastával vedoucí funkce na Syracuse University, později na University of South Florida. V polovině osmdesátých let se vrátili do městečka Dade City na Floridě. V místě, kde jako chlapec vyrůstal, se nakonec stal starostou. Z veřejného života se stáhl v roce 2000, kdy manželka Virginia onemocněla Alzheimerovou chorobou. Vzhledem k tomu, že ona ho podporovala celou jeho kariéru, starala se o domácnost a dvě dcery, cítil nyní potřebu vrátit jí její péči a věnoval se jí.

Manželství uzavřené v Plzni skončilo po 57 letech, když Charles McIntosh zemřel v srpnu 2002 ve věku 84 let. O tři roky později pak ve věku 92 let zemřela i jeho manželka Virginia.

Jiří Frýbert