Hokejbalisté dobřanské TJ Snack jsou jasně nejúspěšnějšími sportovci města. Letošní jaro vyhlížejí nejen proto, že jim začne sezona, ale hlavně kvůli zcela nové hale, která se teď dokončuje. Staré hřiště už je minulostí. Přibyla tribuna, střídačky, zázemí a hlavně střecha.

Hala ovšem nemá stěny, a tak ji sportovci berou stále jako venkovní s tou výhodou, že mohou hrát i v dešti. „Hokejbal vznikal jako venkovní sport a je jím pořád a je dobře, že hala bude zastřešená, ale přitom ne úplně krytá. Je to druhá hokejbalová hala v republice. Jediná je v Plzni, a Most, kde je vyřazený zimní stadion, nepočítám,“ říká trenér hokejbalistů Dobřan Václav Šlehofer.

Zatímco hala vznikala, trénovali sportovci v Třemošné, teď už mohou být zase doma. „Samozřejmě za bezpečnostních opatření. Zápasy ještě nemáme, ale v dubnu v hale zahájíme sezonu,“ dodal Václav Šlehofer a vyjmenoval úspěchy svých svěřenců: „Intenzivně se soustředíme na rozvoj mládeže. Máme tady české mistrovské tituly – starší hráči se stali mistry České republiky, starší dorost také, mladší dorost také.“

Hala za zhruba 30 milionů korun vzniká v rámci rekonstrukce dobřanského sportovního areálu, která bude pokračovat výstavbou atletického oválu a dalšími úpravami. Základ oválu už je vidět, hotovo má být do podzimu a vše vyjde na zhruba 60 milionů korun. Na ovál městu přispěje Plzeňský kraj, na celý projekt má přislíbenou 20 milionů stát. „Něco se stadionem udělat, bylo dlouhodobé téma. Nefungoval, sportovalo se jen v provizorních podmínkách. Už za minulého vedení se rozhodlo o rekonstrukci,“ říká starosta Martin Sobotka.

Že bude atletický ovál využívaný, se už ví. V Dobřanech žije olympijský běžec Michal Šneberger a chce si otevřít atletický kroužek. „To bude dobré, atletika je základní průprava pro všechny sporty,“ míní starosta.

Při rekonstrukci areálu vznikne i parkoviště, proměna stadionu bude pokračovat omlazením zbývající 'šedivé' haly. Letos k tomu ale už nedojde.