Plzeň - David a René Kiliánovi z Plzně, kteří s Martinem Kolomým tvoří posádku závodní Tatry 815 přezdívané Fatboy, zatím drží krok s čelem závodního pole na dakarské rallye.

8.1.2014

Posádka Tatra Buggyra Racingu na dakarské rallyeFoto: Petr Lusk/Buggyra2014

A to i přes to, že kvůli hořící pneumatice první etapu dojeli až dvaatřicátí. „Byla to zatracená smůla. Praskla nám pružina na pakně a způsobila přibrzďování zadního kola, které se vzňalo a začalo hořet. Naopak po dlouhém skoku a dopadu na přední kolo nám praskl chladič řízení," řekl řidič Martin Kolomý k první větší závadě v nejdelším vytrvalostním závodě, který se v Jižní Americe jede denně až do 18. ledna. Jediný den odpočinku je tato sobota. Denně kamiony urazí stovky kilometrů v těžkém terénu.

Do druhé etapy startovala posádka Tatra Buggyra Racingu z jedenáctého místa, Martin Kolomý využil žolíka, který tým získal za loňské umístění v elitní desítce. O tom, že druhá etapa nebyla zrovna nejsnazší, svědčí i to, že ji ze sedmdesáti kamionů dojelo jen 47. Posádka Kolomý – Kilián – Kilián jede v tomto složení už potřetí, v roce 2012 skončili sedmí, vloni pátí – vždy coby nejlepší česká posádka. „Chtěli bychom páté místo minimálně obhájit," řekl ještě před startem David Kilián. I tentokrát s nimi za sklem závodního kamionu jede plyšová zubatá žába – jejich maskot. Vzhledem k velkému časovému posunu začíná každá etapa v podvečerních hodinách našeho času, kamiony do cíle dojíždí pozdě v noci.

V úterní třetí etapě dojela posádka čtvrtá, těsně za posádkou Aleše Lopraise a v průběžném pořadí se posunula na 11. místo. „Jsme jedenáctí a na vítěze ztrácíme hodinu, minutu a vteřinu. Určitě to bude nějaké znamení. Tolik jedniček by přece mohlo vygenerovat další jedničky, ne?" podotkl se v cíli se svým typickým úsměvem pilot Martin Kolomý.

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Plzeňsko - Posilněn alkoholem a bez řidičského průkazu usedl za volant jednatřicetiletý řidič, který v noci na sobotu havaroval u Chotíkova na Plzeňsku. Kromě toho, že nadýchal bezmála dvě promile, se ukázalo, že nikdy nevlastnil řidičák.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.