Na místě zasahovali i hasiči, kteří odčerpávali vodu ze silnice i sklepů okolních domů. V úterý dopoledne už na místě pracovali dělníci s těžkou technikou. Opravovali potrubí a odklízeli naplavené kameny.

"V současnosti už byly dodávky obnoveny, ale z kohoutků může téci zakalená voda.  Podobně i v ostatních částech města Plzně, zejména na Slovanech, Borech a ve vnitřním městě," uvedla dopoledne mluvčí plzeňské vodárny Kateřina Chmelíčková. Podle ní poruchu způsobil pokles tlaku v potrubí velkého profilu, které je právě v Partyzánské ulici.

„Večer jsem slyšel obrovský hluk. Když jsem se podíval z okna, viděl jsem jen velkou řeku. Hned jsem volal hasiče,“ popsal událost Jakub Suchomel. V ulici měl zaparkovaný vůz mercedes, po nímž se zcela propadla silnici. „Když přijeli hasiči, snažil jsem se odjet. Bohužel auto se začalo nadnášet a pak propadat. Kvůli bezpečnosti jsme to nechali být. Pak už se čekalo jen na zastavení vody, Vůz je totálně zničený, podle mě je zcela odepsaný. Škodu by snad měla pokrýt pojistka vodárny,“ dodal Suchomel.