Víkend byl většinou dobou, kdy se do obchodů hrnuly davy lidí, především když pršelo, stejně jako tomu bylo v sobotu. Tentokrát se však rodiny do obchodů nesjížděly. V sobotu dopoledne i odpoledne se u klatovských obchodů žádné nájezdy nekonaly. Na parkovištích bylo nezvykle mnoho volných míst a ani uvnitř obchodů nebyl žádný nával. „Lidí chodí podstatně méně, než je běžné. Řekla bych, že nedělají ani žádné velké nákupy, nakoupí jen to, co potřebují, a jdou. Asi se nechtějí příliš zdržovat. Nechodí ani celé rodiny, jak bývá o víkendu zvykem. Většinou jde jeden z rodičů s dětmi nebo ani ty nejdou. Je vidět, že čím více stoupají čísla nákazy, tak lidí ubývá,“ řekla prodavačka jednoho z klatovských obchodů.

Nejvíce aut se sjelo do obchodního centra Škodovka, ale v jednotlivých obchodech to nebylo znát. Stejně tam budil zájem klatovský Albert, který byl po přestavbě otevřen, ale ani tam nebyly žádné návaly patrné.

Jinak to nevypadalo o sobotním odpoledni ani v Sušici. Tam nebyla parkoviště zaplněna ani z poloviny a v obchodech vybíralo rovněž minimum lidí.

Za nákupy zřejmě nevyrazily rodiny ani do Plzně. I tam totiž bylo v obchodech prý nezvykle méně nakupujících. „Hračkárny i obchody s oblečením byly poloprázdné. Nejvíce lidí stálo v lékárně, tam lidé čekali i venku, až se uvolní místo. Ani u prodeje jídel, nebyly žádné fronty,“ řekla Klatovanka Martina Černá.