Nesprávně jednal mladý muž z Holýšova, když v neděli večer donesl na Obvodní oddělení Holýšov zoxidovaný předmět připomínající munici. Policistům uvedl, že jej nalezl v lese pod kopcem Trný.

"Předmět si nejprve odnesl domů, kde jej očistil, ale pak měl obavu, že by se mohlo jednat o nevybuchlý granát, a tak jej odnesl na policejní služebnu. Policisté přivolali na místo pyrotechnika, neboť se s velkou pravděpodobností mohlo jednat o protiletecký granát, což také pyrotechnik potvrdil," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Převoz granátu mohl znamenat riziko, a tak pyrotechnik rozhodl, že nalezenou munici zlikviduje v blízkém okolí města Holýšov.

Úterní dopravní nehoda u Šťáhlav.
FOTO: U Šťáhlav se srazila dvě auta, doprava v místě stojí

"V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany, aby s žádným předmětem připomínajícím munici nemanipulovali. Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty (například při výkopových pracích či úklidu), u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky. Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci. Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob," upozornila mluvčí.