Nejrůznější strašidla, pážata, ale i hradní pán pro ně připravili řadu záludných soutěží. „Už jsme třeba střílely z luku na jelena, prošly Radoušovu stezku, na které jsme sbíraly ovoce. A taky jsme házely šišky na muchomůrku a psovi, který hlídal poklad jsme hodili slepici, a pak jsme si vzaly z truhly zlatý kámen,“ svěřily se desetiletá Lucka Kopcová a o rok starší kamarádka Kristýna Rákosníková ze Starého Plzence. Kristýnce se nejvíc líbilo prolézání strašidelného hradu. „Nebála jsem se. Byly tam jenom zavěšení netopýři a myši. Myší se neštítím, rodiče mi nedávno koupili osmáka degu,“ říkala. Lucka jako nejlepší zábavu vyhodnotila hledání náramku v pilinách u čarodějnice.

Kromě těchto soutěží si tu děti mohly například i postavit Radyni z polystyrénových kostek, ve dvojici se svázanýma vnitřníma nohama proběhnout mezi nádhernými strašidélky ze dřeva či keramiky nebo se pořádně vydovádět na skákacím hradu se skluzavkou. Skolit se dal v sobotu na Radyni i medvěd. A nebylo to zase tak těžké. Oštěpem ho trefila i teprve tříletá Eliška Hlavsová z Plzně, které se Radoušovy hry také moc líbily. „Jenom nám vadí ty fronty, které se stojí před každou disciplínou,“ dodala Eliščina maminka.

Atmosféru hezkého odpoledne na Radyni podpořila i stylová hudba, kejklíři a šermíři. Při prohlídce hradu pak na návštěvníky čekala i pohádková audiovizuální expozice. Akci připravilo Občanské sdružení Hůrka a Radyně a město Starý Plzenec, K-Centrum a také městská knihovna.