„Tyto ničivé povodně se vryly do povědomí všech lidí, kteří mají svá obydlí nebo svá oblíbená místa u řeky Berounky a rádi se k ní ve svém volném čase vrací,“ říká organizátorka koncertu Markéta Němcová. „Proto jsme se rozhodli uspořádat tuto akci a při prvním ročníku jsme slavnostně odhalili sochu vodníka Vojty, který má na svém šátku označeno místo, až kam voda při povodních sahala,“ dodává.

Mezi téměř pěti stovkami návštěvníků nechyběl v sobotu odpoledne ani autor sochy Bartoloměj Štěrba z Kozojed. Na práci na vodníkovi prý vzpomíná velice rád. Jak dlouho mu vytesání sochy trvalo, si prý už ani nepamatuje.

„Myslím že tak do dvou týdnů byl vodník zhruba hotový, finální podobu dostal maximálně během měsíce,“ vzpomíná Štěrba. Ve mlýně se prý tenkrát řešilo, kam vyznačit úroveň povodňové hladiny. „Těch návrhů bylo několik, všechno jsme řešili tady ve mlýně. Nakonec jsme Vojtovi přidělali na šátek takovou tečku a vidíte, bylo hotovo,“ usmívá se sochař.

Během celého odpoledne se návštěvníci s vodníkem fotili a sahali si na jeho šátek. „Prý to přináší štěstí, ale to mi říkala opilá kamarádka, tak nevím,“ smála se Růžena Šestáková z Prahy, která prý zatím ani jeden ročník hudebního setkání nevynechala.