Na výpomoc v sobotu vyjel z Plzeňského kraje další odřad hasičů. "Tentokrát směr obec Stebno v Ústeckém kraji, kterou též postihlo tornádo. Součástí odřadu jsou tři kontejnerové nosiče ze stanic Klatovy, Rokycany a Tachov. V tuto chvíli že tím nemáme informace jak dlouho budou naší kolegové na místě působit," uvádí Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje na svém facebookovém profilu.

Mezitím v Nýřanském okrsku jehož hasiči jsou také na Moravě, pořádají místní dobrovolná družstva materiální sbírku. "Jde o prostředky pomoci na odstranění následků živelné pohromy, tady hlavně technické prostředky jako například lopaty, košťata, nářadí, kbelíky, desinfekci, úklidové prostředky, kolečka a vozíky na vyvážení materiálu, elektrické nástroje, prodlužovací kabely, deky a podobně," jmenují hasiči z Nýřanského okrsku ve výzvě sbírky. "Nenoste prosím žádné potraviny ani oblečení," upřesňují.

Věci shromažďují od pátku, sbírka probíhá i v neděli opd 15 do 19 hodin před zbrojnicemi v Nýřanech, Líních, Zbůchu, Blatnici a Rochlově. V Heřmanově Huti probíhá sbírka už od 12 hodin a pokud by někdo v daný čas nemohl nebo měl dotaz, může se obrátit na velitele družstva na telefonu 722 514 847. "Aktuálně potřebujeme také hřbíky, šrouby, kladiva, sekery a podobné nástroje," dodali hasiči.

Výzva sbírkyVýzva sbírkyZdroj: SDH Heřmanova Huť

Jednotka hasičů SDH Stříbro vyrazila na pomoc na Moravu.
Hasiči z Plzeňského kraje odjeli pomoci na Moravu, záchranáře nepotřebují