Z bývalé školy v Krašovské ulici se stalo nové středisko volného času zaměřené hlavně na pohyb a sport. Radnice do objektu investovala 27 milionů korun a kompletně ho zrekonstruovala. „Vyměnila se okna, opravily rozvody, podlahy, sociální zařízení, fasády objektů,“ řekl radní města pro správu městských nemovitostí David Šlouf (ODS). Podle primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) je areál nejen pro místní, tedy lidi z padesátitisícového sídliště Severní Předměstí, ale pro všechny Plzeňany.

Ve třech pavilonech je několik sálů, tělocvičen, relaxačních zón, kavárna i speciální učebna pro hudební výuku včetně nahrávacího studia. „Mám třicetiletou zkušenost s volnočasovými aktivity, ale takový projekt nikde v republice není,“ prohlásila manažerka centra Ilona Křížková.

První pavilon je prostorem sportu, tance a umění. Je v něm šest tanečních sálů, čtyři o rozloze cca 65m2 a dva o rozloze 80 a 200m2.

Pavilon B slouží hlavně tzv. úpolovým sportům, tedy těm, kde se překonává fyzický odpor soupeře. Třeba judo. Je tu ale také dětské centrum pro aktivity dětí mezi jedním a sedmým rokem nebo kavárna.

Céčko je velká sportovní hala s ochozem, kde trénují tělovýchovné organizace například florbal, volejbal, fotbal, badminton, parkour nebo kolečkové brusle.

Radnice chce provoz celého centra dotovat, nemá jít o komerční aktivity. „Náklady na provoz jsou skoro pět milionů korun,“ uvedl Šlouf. Radnice na to přispěje asi 3,5 miliony korun, půl milionu pošle jako nájem Obytná zóna Sylván, která areál spravuje.

Areál se veřejnosti slavnostně otevře v neděli 26. 11. ve 14 hodin s Janem Čenským a Markétou Konvičkovou.