„Případ prošetřujeme zatím jako přestupek a zjišťujeme k němu veškeré okolnosti,“ uvedl k případu pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Davida po zápase bezdůvodně napadl jeden z členů ostrahy. Praštil ho pěstí do obličej až upadl a náraz do hlavy byl tak silný, že zůstal pět minut v bezvědomí,“ popsal incident jeho bratr Roman Bakala, který je zástupce plzeňských fanoušků Pfans.

Záchranka muže odvezla do nemocnice na Vinohradech. Po vyšetření ho poslali domů. „Když jsem se divil, proč si ho nenechají na pozorování, doktor odvětil, že si ho nechají leda na záchytné stanici. Je pravda, že David měl nějaké pivo, ale to na věci nic nemění,“ diví se Roman.

Doma se pak napadenému začalo přitěžovat, nakonec šel v úterý k doktoru. Odtud se už nevrátil. „Nikde jsme ho nemohli sehnat. Až pak jsme zjistili, že leží na JIP ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech. Doktoři zjistili, že měl proraženou lebku,“ řekl Bakala. Každý den ho pak chodil navštěvovat. Když přišel ve čtvrtek bratr ho nepoznal. „Asi dvě hodiny po tom, co jsem odešel mi volali, že ho převezli na Lochotín na operaci. Měl prý v hlavě takový tlak, že kdyby mu ihned neodebrali kus lebky, zemřel by,“ dodává. Nyní je David v umělém spánku a bojuje o život.

„O tomto případu víme. Byli u něho přítomni i policisté a ti musí vyhodnotit, jak celá situace vypadala. Na prvním místě je ale zdraví a my proto přejeme fanouškovi Plzně, aby vše dobře dopadlo,“ řekl Deníku tiskový mluvčí pražského klubu Jaroslav Köstl.

Zápasy v Edenu jsou pro plzeňské fanoušky letos zakleté. Vážný úraz hlavy tu po říjnovém duelu se Slavií utrpěl také Vlastimil Kovář. Toho trefila dlažební kostka, když odcházející dav hostí napadlo několik útočníků.