V nejistotě se ocitá kvůli sporům se soukromými majiteli o pozemky, na nichž leží travnaté hřiště v Šeříkové ulici na Slovanech. Město fotbalistům nepomůže a klub nemá v rozpočtu 9 milionů korun na jejich odkup.

„S městem nejednáme od loňského jara, kdy nám zastupitelé odmítli finančně pomoci. Obracíme se na sponzory. Před podzimními parlamentními volbami jsem dopisem neúspěšně oslovil i pana Babiše.Vylíčil jsem mu naši situaci a nabídl našití jména jeho firmy na klubové dresy. Částku, kterou bychom potřebovali na odkup pozemků jsem mu nenadhazoval," řekl František Holík, v současnosti už bývalý předseda klubu SK Smíchov Plzeň.

Pozemky v areálu hřiště vlastní čtrnáct majitelů. O některé části se dělí i tři lidé. „Zatím nám hraje do karet, že nenašli společnou řeč. Pokud by se domluvili na jedné ceně za metr čtvereční a vystartovali s tím, že pozemky prodávají, tak by byla ohrožena existence klubu," posteskl si Holík.

Vykoupit je třeba 
13 tisíc m2. „Jedna majitelka, která pouze spoluvlastní část jednoho z pozemků, chce 1400 korun za m2. Ostatní požadují 350 až 450 korun," popsal.

Klub, který kdysi pod hlavičkou 1. FC Plzeň kopal Českou fotbalovou ligu, byl nejblíže zániku před šesti lety. Fotbalisty ale zachránil jeden z jeho členů, který za 4,6 milionu korun odkoupil 5 tisíc m2. „Soud tehdy rozhodl, že na pozemku nesmíme hrát. Byla to zrovna ta část se škvárovým hřištěm a kousek travnatého hřiště," sdělil Holík.

Fotbalový klub se snaží narovnat majetkoprávní vztahy od roku 1990, kdy se přihlásili vlastníci pozemků. Žádost o podporu města ovšem nebyla nikdy vyslyšena. Radnice naposledy nevyhověla fotbalistům vloni v dubnu. Městu se částka téměř 9 milionů korun zdála příliš vysoká a zastupitelé se obávali, že by se v případě finanční pomoci fotbalistům SK Smíchov Plzeň na město obrátily další kluby s žádostmi o peníze.

Fotbalisté se chtějí znovuna radnici obrátit až po říjnových komunálních volbách.