Kromě poděkování konkrétním jedincům z řad hráčů, funkcionářů, fanoušků i sponzorů za přípravu oslav šedesátého výročí založení Sokola, které se uskutečnily na zdejším hřišti 11. července minulého roku, předseda TJ Václav Huml neopomněl poukázat i na to, co pokazilo samotné oslavy.

Velkou kaňkou na perfektně připravených oslavách byl sestup ‚áčka‘ z okresního přeboru, a to po neskutečných pětatřiceti letech účasti v nejvyšší okresní fotbalové soutěži,“ zdůraznil Huml, který reprezentuje Hunčice ve fotbalu od roku 1987 (nyní hraje za ‚béčko‘ mužů) a také již osm let stojí v čele TJ Sokol Hunčice.

Na valné hromadě nechyběla mimo jiné ani Věnceslava Šulová, starostka Líšťan, pod které Hunčice spadají. Fotbalistům popřála brzký návrat do okresního přeboru. Přítomní se také zabývali přípravou obou mužstev na letošní jarní sezonu, která začíná již sedmadvacátého března.

„Starší i ti mladší. Hrajete fotbal v Hunčicích, které vždy patřily k té lepší fotbalové kastě, ať jsme hráli ve druhé nebo třetí třídě. I tehdy, když jsme hráli čtvrtou třídu, vždy se soupeři báli jezdit do Hunčic, protože se tady hrál dobrý fotbal se skvělými diváky. Proto bych prosil hráče, aby hráli fotbal se zájmem a láskou a také pro útěchu sebe i našich věrných fanoušků. I nadále reprezentujte fotbalové Hunčice v tom nejlepším světle,“ řekl závěrem svého sobotního vystoupení Václav Huml.