V současné době má za sebou pět operací a tisíc hodin chemoterapie. Ačkoli prognóza zněla velmi špatně, Schejbal svůj boj s rakovinou nevzdal. Díky lékařům a své pevné vůli se nyní cítí dobře a péči, kterou mu v nemocnici věnovali, chce oplatit. Ve spolupráci s FN a fotbalovým klubem Viktoriie Plzeň zorganizoval na tuto neděli od 14 hodin charitativní fotbalový zápas na Městském stadionu ve Štruncových sadech. Výtěžek z nedělního odpoledne pro dobrou věc podpoří onkologické a radioterapeutické oddělení.

„Od lékařů jsem nejdřív slyšel, že se asi nebude dát nic moc dělat, ale že zabojujeme. Když se situace zlepšila, chtěl jsem jim záchranu svého života vrátit,“ vysvětluje Schejbal počátek myšlenky zápasu pro nemocnici. „Kopaná byla vždy moje láska, mezi fotbalisty mám spoustu dobrých přátel, vystřídal jsem řadu našich klubů a tři německé, pracoval jsem i jako manažer pražské Sparty, v té době byla několikanásobným mistrem republiky. S klukama se vídáme i privátně dodnes. V době, kdy jsem na tom byl špatně, mě podporovali, ať už osobně nebo mi posílali e–maily a esemesky,“ vypráví muž plný elánu. Při pohledu na něj by nikdo neřekl, co všechno má za sebou.

Pro nedělní akci získal zvučná jména českého fotbalu. Mezi nejznámější patří Josef Chovanec, Tomáš Skuhravý, Petr Rada a řada dalších. „Jsem nadšený, že do toho kluci šli, podpoří nás i týmy Sparty, Slavie, Bohemians, Slovanu Liberec, Zlína, Viktorky Žižkov a FC Brno. Do tomboly daroval svůj podepsaný dres i Petr Čech nebo Pavel Nedvěd,“ jmenuje Schejbal, který chce svým jednáním nejen pomoci, ale ukázat nemocným rakovinou, že naděje existuje. Sám se fotbalového utkání také zúčastní. „Budu kopat za Viktorku,“ přiznává.

Nemocnice je z akce nadšená. „Plánujeme na podzim výstavbu nového onkologického pavilonu na Lochotíně. Rozpočet vychází na jednu miliardu korun. Na stavbu přispěje stát, ale veškeré vybavení hradí sama nemocnice, proto uvítáme každou částku,“ říká mluvčí nemocnice Renata Jenšíková.