Hodina do začátku prvního zápasu české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy a plzeňská Leháro Beer Garden se začíná plnit lidmi. Zatím vládne mezi fotbalovými fanoušky klid. Je znát, že v úspěch reprezentantů proti favorizovanému Portugalsku věří málokdo. „Myslím, že soupeř bude silnější, ale nakonec vyhrajeme 2:1,“ tipuje výsledek zápasu fanoušek Karel Komorous. Spíše ale vyslovuje jen své zbožné přání. Vzápětí totiž sám přiznává, že má vsazeno na silné Portugalsko.

První menší vlnu nadšení mezi diváky způsobuje oznámení základní jedenáctky českého týmu. Fanoušci v ní oceňují především hráče plzeňské Viktorie Robina Hranáče a Pavla Šulce. Se začátkem zápasu zavládne mezi fanoušky klid, který vydrží po dobu celého prvního poločasu. Čeští fotbalisté se totiž do mnoha šancí nedostávají, a tak fanoušci v Leháro Beer Garden občas zatleskají alespoň zákrokům explzeňského brankáře Staňka.

Druhý poločas už je o poznání bouřlivější. Gól Lukáše Provoda z 62. minuty povzbudí fanoušky, kteří pak zůstávají aktivní až do závěru zápasu, přestože se gólové skandování postupem času mění spíše v náhodné výkřiky. I ty ale nakonec utichají, když Portugalci v posledních minutách otočí zápas ve svůj prospěch. Diváci se tak domů vydávají mlčky, za výkon reprezentantů se ale nestydí. „Sice jsme prohráli, ale takhle těsná prohra proti tak silnému soupeři je pro české fotbalisty obrovský úspěch,“ shoduje se odcházející publikum.

Utkání bylo možné sledovat také v restauraci Na Spilce. Tam se ale nakonec před projekčními plátny sešlo jen necelých 60 diváků. „Čekali jsme návštěvu okolo sta lidí, ale dnes je venku hezky, tak sem k nám nakonec tolik fanoušků nedorazilo,“ povzdychl si provozní manažer restaurace Na Spilce Oldřich Komárek. Podle jeho předpokladů se počet návštěvníků zvýší při příštím zápase, ve kterém česká reprezentace vyzve Gruzii.