„Bude nutné odfrézovat svrchní vrstvy asfaltu a položit nový asfaltový koberec. V úseku mezi ulicemi U Panasoniku a U Letiště je komunikace tak poškozená, že bude nutné odstranit všechny asfaltové vrstvy, recyklovat podkladní štěrkové vrstvy a položit nový asfaltový povrch v tloušťce 18 centimetrů. Teprve poté bude možné obnovit i vodorovné dopravní značení,“ popsal plánovanou opravu náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Oprava bude prováděna od pondělí 21. června 2021 do 30. srpna 2021 ve čtyřech etapách, přičemž ve 3. a 4. etapě bude od 3. srpna uzavřena jen část Folmavské ulice. Cena plánované opravy je 26 milionů korun a bude hrazena z rozpočtu městské příspěvkové organizace Správa veřejného statku města Plzně.

Dopravu na Borských polích v Plzni zkomplikuje během prázdnin oprava frekventované komunikace ve Folmavské ulici, která kvůli trhlinám, vysprávkám a vyjetým kolejím dostane nový asfaltový povrch.Dopravu na Borských polích v Plzni zkomplikuje během prázdnin oprava frekventované komunikace ve Folmavské ulici, která kvůli trhlinám, vysprávkám a vyjetým kolejím dostane nový asfaltový povrch.Zdroj: MMP

Uzavírky Folmavské ulice přitom ovlivní i městskou a linkovou veřejnou dopravu. Autobusové a trolejbusové linky č. 15, 17, 18, 24, 29, 30, N1, N7 budou po dobu opravy v obou směrech vedeny odklonem ulicemi Obchodní, Podnikatelská a U Letiště. Pro uvedené linky budou zrušeny či přeloženy zastávky NC Borská pole, Panasonic, U Panasoniku, U Nové Hospody a Folmavská Rondel. Na objízdné trase bude MHD odbavovat cestující na stálých a provizorních zastávkách v Podnikatelské ulici. Po této trase povede také do konce července objížďka pro individuální automobilovou dopravu. Počátkem srpna se objízdná trasa výrazně zkrátí a povede ulicemi U Panasoniku – Podnikatelská a U Letiště.

Ilustrační foto.
Záchranáři vyjížděli k tonoucí ženě na Boleváku. Resuscitovali ji svědci

Objízdná trasa a přesun zastávek se týkají i příměstských autobusových spojů Integrované dopravy Plzeňského kraje. Během prvních dvou etap uzavírky od 21. 6. do 2. 8. 2021 nahradí zastávky Folmavská Rondel a U Nové Hospody nahradí zastávka Obchodní rondel, zastávku U Panasoniku pak zastávka Vltava. Zastávka NC Borská pole bude uzavřena až do konce srpna 2021 a v provozu ji nahradí zastávka U Letiště.

Pěší budou mít k dispozici jen jeden z obvyklých dvou přechodů v křížení Folmavské s dalšími ulicemi. Koridor se zábradlím budou moci využít také cyklisté.