Současný stravovací provoz na Borech, kde se každý den připravují snídaně, obědy a večeře denně pro 550 pacientů a obědy pro 600 zaměstnanců nemocnice, je stávajícím vybavením a dispozičním uspořádáním již zastaralý. „Jedná se o objekt z počátku 50. let minulého století a tomu odpovídá i jeho celkové opotřebení. Lokální rekonstrukce sice v průběhu času v objektu proběhly, celkovou rekonstrukcí ale objekt doposud neprošel,“ konstatuje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Využije se i prádelna

„Projekt je rozdělen na dvě části – na stavební rekonstrukci objektu a dodávku gastronomického vybavení. Zahájení přestavby předpokládáme v posledním čtvrtletí letošního roku,“ konstatuje technicko-provozní náměstek FN Plzeň Milan Topinka. Začátkem příštího roku by pak mělo být hotovo.

Během rekonstrukce dojde k přestavbě varny i ostatních přípraven potravin, skladovacích prostor, zázemí i jídelny pro zaměstnance. Moderní gastronomický provoz bude využívat i v současnosti prázdný objekt – bývalou prádelnu.

V novém provozu dojde také k rozšíření nabízených služeb. „Část prostoru jídelny se promění v kavárnu, nově bude součástí objektu také menší obchod,“ nastiňuje Topinka. „Budeme mít nejmodernější stravovací provoz v České republice,“ doplňuje jistě.

Financování rekonstrukce borské kuchyně a jídelny zajistí FN Plzeň z vlastních zdrojů. „U dodávky gastrotechnologie se jedná o částku 45 milionů Kč, veřejnou zakázkou ale předpokládáme snížení této částky. Stavební práce budou ve výši 50 milionů Kč bez DPH,“ vypočítal technicko-provozní náměstek.

Rekonstrukce také n Lochotíně

Po přestavbě stravovacího provozu v borském areálu nemocnice se chce vedení zaměřit na lochotínskou kuchyni a jídelnu, kde zaměstnanci připravují každý den pokrmy pro 1200 zaměstnanců nemocnice a přibližně 800 pacientů. I tam se totiž kuchyňský provoz začíná dostávat na svůj limit, co se týče stáří vybavení a prostorových možností. „Areál se neustále zvětšuje, přibývají nová pracoviště a lůžka, s čímž jsou spojeny i zvyšující se nároky na stravovací provoz,“ vysvětluje ředitel FN Plzeň.

V současné době zajišťuje přípravu a výdej jídel v borském provozu soukromá firma. V lochotínském areálu je tato činnost v rukách zaměstnanců nemocnice.