„V minulých dnech přišlo mimořádné množství zákazníků, kteří tu byli poprvé,“ uvedl Josef Hrdonka z Bohemiafitness, podle něhož je ale takových předsevzetí rok od roku méně. „Zdá se mi, že jsou lidé čím dál línější. Už dlouho pozorujeme úbytek pohybuchtivých lidí,“ dodal Hrdonka.

Velký nápor teprve čeká Anna Špírková z Fitness Heaven, po loňských zkušenostech zde počítají s plným obsazením během ledna a února. „Máme několik nových registrací, ale obávám se, že to nadšení lidem příliš nevydrží,“ míní Špírková.

Že se jedná jen o vlnu, která brzy opadne, jsou přesvědčeni i v jiných fitcentrech. „Předpokládám, že ze všech lidí, kteří sem na začátku roku zavítají, vydrží u cvičení tak jeden až dva. Ostatní zřejmě umlčí svědomí těmi několika návštěvami a víckrát už nepřijdou,“ řekl Hrdonka.

„Každý rok si slibuji, že budu cvičit. Dokonce už jsem párkrát začala chodit do fitka, ale nikdy to nevydržím,“ svěřila se Plzeňanka Lenka Marková. Jestli člověk u cvičení zůstane, prý záleží hlavně na přístupu v samotném fitness.

„Začínala jsem cvičit v létě, chtěla jsem si tehdy trochu zformovat postavu. A nebýt mé trenérky Báry, která mi na začátku hodně pomohla, asi bych nevydržela,“ pochvaluje si osobní přístup přibližně padesátiletá klientka Fitness Bolevec Jana Dolanská.

Podle majitelky zmíněného fitcentra Barbory Pavlovové Mrázkové je osobní přístup důležitý zejména proto, že člověka, který s cvičením teprve začíná, může trenér správně motivovat a také mu poradí, jak na ten který přístroj. „Mnoho lidí také odradí to, že není výsledek vidět hned. Takovým můžu poradit jediné – vydržte,“ dodává Pavlovová Mrázková.