Nechtějí, aby si nemocní pracovníci museli brát dovolenou nebo nachlazení přecházeli. Ze zákona totiž od Nového roku první tři dny marodí zadarmo. „Nemocní zaměstnanci dostanou za první tři dny neschopnosti příspěvek 200 korun na den bez ohledu na výši své mzdy. Společnost se tak dohodla na jednání s odbory v dodatku kolektivní smlouvy,“ uvádí například mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka.

Celkem se jedná zhruba o 13 tisíc lidí. Dodatek je platný od začátku letošního roku. „Dvě stovky jsou kompromisem. Požadovali jsme, aby si nemocní pracovníci mohli vybrat náhradní volno a dostávali plat jako o dovolené,“ doplnila vedoucí odborů ČEZ Eva Kaderová.

Zaměstnanci plzeňské dceřiné společnosti ČEZData tuto skutečnost vítají. „Stálý příjem potřebuji a nezaplacené tři dny jsou prostě znát. Kdyby nám firma nic nedala, vezmu si raději dovolenou nebo nemoc přechodím,“ svěřuje se jedna ze zaměstnankyň společnosti Monika Tomášková.

Jednání o kolektivní smlouvě připravuje i další plzeňská společnost Pilsen Steel. „Zda do ní odbory zahrnou také požadavek částečného hrazení nemocenské, zatím nevíme, je to ale možné,“ tvrdí mluvčí Petra Martušková. Jinde využívají zaměstnanci místo neplacené nemocenské dny amerického volna. „Jedná se o šest dní v roce, které si můžeme vybrat dle svého uvážení,“ říká Pavel Písař z obchodního oddělení společnosti Fabory, s. r. o. Sám dny hodlá využít právě pro případ nemoci, zaplaceno za ně dostane stejně, jako kdyby byl v práci.

Některé firmy naopak snahu ministerstva práce a sociálních věcí snížit nemocnost nevyplácením nemocenské za první tři dny vítají. „Nevím, proč bychom měli ničit úpravu zákona, která se nám zdá být logická a může pomoci nemocnost snížit,“ podotkl mluvčí Panasoniku Pavel Ratislav. S tím, že nemocnost je v Čechách obrovská, souhlasí i další společnosti. „Nemocnost je v naší firmě extrémně vysoká. Ve stejné pobočce ve Francii byla dokonce třikrát nižší než v Plzni. O benefitech pro zaměstnance tedy zatím neuvažujeme,“ vyjádřil se mluvčí Jtek Automotive czech Josef Šašek.

Na závěry je podle Šaška brzy. „Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v dalších měsících. Pokud nemocnost poroste a lidé budou doma zůstávat déle, aby se jim marodění vyplatilo, částečnou podporu pro první tři dny zvážíme,“ připouští mluvčí.

Pracovníky firma motivuje odměnami za pravidelnou docházku a proti churavění bojuje vitaminy zdarma. Příliš brzy vyhodnotit situaci připadá i výkonnému řediteli MOVO, s. r. o., Jiřímu Fikarovi. „Za 15 dní se nedá nic poznat. Pokud se to bude jevit v budoucnu jako problém, jednání o částečné úhradě nemocenské se nebráním,“ uvedl Fikar.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR se ke snaze soukromých firem suplovat dávky nemocenského pojištění staví neutrálně. „To je soukromou záležitostí každého zaměstnavatele,“ reaguje Štěpán Černoušek z tiskového odboru ministerstva.