Podle mluvčího Plzeňského Prazdroje Zdeňka Kováře společnost pouze žádá zaměstnance i uchazeče o volné pozice, aby v rámci péče o zdraví své a svého okolí, vakcinaci zvážili. „Aby měli naši zaměstnanci dostatek informací o očkování, vytvořili jsme speciální webovou stránku, kde najdou základní informace. Také jsme připravili webináře s odborníky, kde se zaměstnanci mohli ptát na vše, co je v této souvislosti zajímá, a spustili jsme motivační kampaň v čele s top manažery naší společnosti,“ informoval mluvčí s tím, že speciální benefity či odměny za očkování ale v tuto chvíli nemáme.

Kovář doplnil, že po celou dobu pandemie se Plzeňský Prazdroj řídí vládními nařízeními. „Ať už se to týká bezpečnostních a hygienických pravidel v pivovarech a kancelářích, testování neočkovaných zaměstnanců nebo akcí pro veřejnost. Stejně tak se budeme i v budoucnu řídit vládními nařízení i v oblasti očkování,“ uzavřel.

85 čtenářů připomnělo v sobotu českého prezidenta Václava Havla, čtením z jeho 27 proslovů v plzeňském Moving Station. 18. prosince uplynulo 10 deset let od úmrtí dramatika, esejisty, disidenta a prvního prezidenta České republiky Václava Havla.
FOTO, VIDEO: Plzeň četla v sobotu večer Havlovy projevy

Manažerka personálního oddělení společnosti Bohemia Sekt Markéta Králová uvedla, že v podniku je naočkováno 80 procent zaměstnanců. „Jsme za to velmi rádi, ale zda se nechat očkovat je na zodpovědnosti a rozhodnutí každého z nich,“ přiblížila.

Zdůraznila, že Bohemia Sekt v žádném případě očkované zaměstnance nijak nezvýhodňujeme. „Dodržování všech hygienických opatření všemi zaměstnanci je pro nás prioritou,“ poznamenala.

Králová dodala, že fakt jestli je uchazeč o zaměstnání očkovaný nebo není, by vzhledem k tomu, že se jedná o informaci týkající se jeho zdravotního stavu neměla být součástí výběrového řízení a neměla by být při výběru kandidáta nijak zohledňována.