Díky příznivým výsledkům rozdělila mezi své zaměstnance plzeňská společnost Daikin celkem 34 milionů Kč. Firma navíc pracovníkům mimořádně vyplácí jednorázový inflační příspěvek ve výši 3 tisíc korun. „Přes dynamické změny ekonomiky doručila firma Daikin štědrou sumu zimních bonusů. Prémie tak činily více než 34 milionů korun a vyplaceny byly 2 348 pracovníkům. Zaměstnanci je obdrželi v listopadu, tedy o měsíc dříve než v předchozích letech. A to proto, aby peníze mohli využít nejen pro včasný nákup vánočních dárků, ale třeba také na úhradu zvýšených nákladů za energie,“ vysvětlil mluvčí Daikinu Ondřej Hubatka. Finanční příspěvek je určen pro kmenové zaměstnance pracující na hlavní pracovní poměr, ale i pro agenturní pracovníky. „Daikinu Plzeň se daří, i když jsme v těžších dobách. Myslíme, že je fér se o úspěch podělit a aspoň trochu pomoci našim pracovníkům,“ doplnil správní ředitel Jan Voch.

Bohatý systém odměn na roční i kvartální úrovni nabízí zaměstnancům Plzeňský Prazdroj. Finanční odměny na Vánoce ale společnost podle mluvčího Zdeňka Kováře nevyplácí. „Období před Vánoci se našim zaměstnancům snažíme zpříjemnit například bonusovými poukázkami na odběr našeho piva. Pro zaměstnance, kterým začíná pracovní směna 24. prosince, nebo kteří pracují na Silvestra po 18. hodině, připravujeme sváteční potravinový balíček. Na Vánoce od nás také dostávají benefit v podobě našich produktů,“ přiblížil Kovář s tím, že společnost dále reaguje na inflaci. Vstříc proto vyšli zaměstnancům tak, že se jim během letošního roku mzdy zvedly hned dvakrát.

Z vánočních prémií se každoročně mohou těšit zaměstnanci Drůbežářského závodu v Klatovech. „V letošním roce se firmě dařilo dobře. Energetická krize nás sice postihla, ale dokázali jsme se s ní vyrovnat. Benefity jsme nijak nesnižovali, roční odměny jsme vypláceli v plné výši jako každý rok,“ sdělila Pošarová.

Ne přímo vánoční bonus, nýbrž roční odměna za dobře odvedenou práci, kterou plzeňská pobočka vývojářské firmy Leuze vyplácí vždy na konci roku, potěšila Plzeňana Dana Mikuliče. „Jako personalista jsem pracoval i ve firmách, které bonus nenabízí. Tento benefit já ale podporuji. Před Vánoci se každému pár korun navíc hodí,“ poznamenal Mikulič.