Unikátní přehlídka Tady Vary nabídne šestnáct filmů. Ty se budou promítat ve stejném termínu, v jakém měl probíhat letošní ročník festivalu, tedy 3. až 11. července 2020. Vstupenky už jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz. Na plátnech kin budou vůbec poprvé v Evropě uvedeny tři tituly z letošního festivalu Sundance: poutavé atmosférické drama Luxor (Egypt/Velká Británie), tajemstvím obestřený mexický thriller Bez zvláštních znamení a chilský snímek Tajný agent, originální mix špionážní komedie a observačního dokumentu. Divákům se ve své premiéře představí také Meky, což je filmový portrét Mira Žbirky.

Ilustrační foto. Volby
Kandidátky pro krajské volby jsou kompletní

„Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům i kousek tradiční festivalové nálady,“ řekl prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Kino Beseda se po dobu přehlídky promění ve festivalové kino s vlastní festivalovou výzdobou. Ve spolupráci s organizátory MFF Karlovy Vary plánuje umístění červeného koberce a fotostěny, přislíbeny jsou také festivalové plakáty a další propagační materiály.

Kompletní program najdete na www.kino-beseda.cz.