Fotbalista Martin Fillo má nejspíš pořádný průšvih. Stačil k tomu jeden noční výlet Plzní končící na záchytce. Záložník plzeňské Viktorie měl minulý týden v noci řádit v nočním klubu Pamela v centru města. Podle bulvárního deníku Aha! přišel do klubu opilý a choval se agresivně. „Víte, kdo já jsem? Mám prachy, můžu si to tady všechno koupit,” údajně pokřikoval v baru. Ochranka ho poté podle Aha! z klubu vyvedla, venku ale výstup pokračoval. Poničil zaparkované auto a přivolaná policejní hlídka ho odvezla v poutech na záchytku.

„Je to snůška nesmyslů. Nebudu se tím vůbec zabývat,“ zareagoval ostře pro Deník Julius Kramarič, advokát agentury Chovanec Sport Agency zastupující hráče.

Pobyt hráče mistrovského týmu v Pamele ale potvrdili zaměstnanci, odvoz mladého muže na záchytku zase stvrdili policisté. „Policisté z obvodního oddělení Plzeň–střed v současné době prověřují oznámení, které obdrželi v pátek 9. prosince kolem půl třetí ráno. V Husově ulici v Plzni měl 25letý muž údajně skákat po popelnicích a následně skočit na vozidlo, které tím poškodil. Přivolaní policisté jej vyzvali k dechové zkoušce, kterou odmítl. Protože svým jednáním mladík ohrožoval majetek, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ popsala Simona Čejková z krajského ředitelství policie. Barman, jemuž měl Fillo auto poničit, nechtěl Deníku říct žádné podrobnosti s tím, že si vše vyřeší sám.

25letý Fillo se k incidentu zatím nechce vyjadřovat. „Nezlobte se, ale nechci to komentovat. Věc řeší policie a můj právník. Až se pravda ukáže, tak se o tom můžeme bavit,“ poslal v pondělí Deníku esemesku. Fotbalista se ale už se svojí verzí svěřil klubu. „Potvrdil, že k něčemu došlo, ale jeho verze se zásadně liší od verze deníku Aha! a my nemáme důvod Martinovi nevěřit. Čekáme na šetření policie, a pokud od ní dostaneme oficiální stanovisko, vyjádříme se k němu,“ dodal mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Záložník Martin Fillo byl kapitánem reprezentační jednadvacítky, jako vycházející hvězda odešel před třemi lety do Norska. V lednu se ze Stavangeru vrátil do Viktorie, proti očekávání si ale místo v základní sestavě nevybojoval. V létě se nepohodl s trenérem Vrbou, který ho přeřadil na krátkou dobu do rezervního týmu.

I po návratu do áčka zůstal na lavičce, nyní se spekulovalo o jeho odchodu. Zájem o jeho služby projevila údajně pražská Slavia.