Do fialova se tak v podvečer zbarvila historická budova plzeňské radnice. Právě fialová nebo purpurová jsou barvou epilepsie, proto se do tohoto odstínu v pondělí po 18. hodině rozsvítila řada významných míst po celé republice. Iniciátorem nasvícení budov je spolek EpiStop, který se zaměřuje na citlivé řešení epileptických záchvatů hlavně u dětí.

Cílem osvětové akce je upozornit na nejčastější chronické neurologické onemocnění, tedy epilepsii. Některou z jejích forem trpí v České republice zhruba 80 tisíc lidí. Čtvrtina z nich jsou přitom děti. „U příležitosti Mezinárodního dne epilepsie chceme upozornit na problematiku dětí ve škole a podat pomocnou ruku pedagogům, jejichž ochoty pomáhat dětem s epilepsií si velmi vážíme,“ uvedl profesor Přemysl Jiruška, přednosta Ústavu fyziologie 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, který je zároveň předsedou spolku. Pomocná ruka spočívá podle jeho slov kromě vzdělávání také v úsilí o zlepšení právního ukotvení podpory dětí s nejčastějšími chronickými onemocněními na školách.

Výměna tygrů ussurijských mezi zoologickými zahradami v Plzni a v Praze byla dovršena, když v pondělí na západ Čech připutoval tygr Rádža.
Do plzeňské zoo už dorazil tygr Rádža, který vystřídá Tibera