Nový pořadatel už nedá na festivalu prostor velkým komerčním koncertům hvězdných kapel a nepostaví obří pódium s pivními stany na náměstí. Plzeňská letní hudební slavnost se vrátí tam, kde před lety začínala: k několika malým scénám v centru města, na nichž se budou střídat muzikanti různých žánrů.

„Rozpočet festivalu je dramaticky zredukován. I proto zmizí hlavní scéna z náměstí a bude se hrát na čtyřech malých pódiích,“ potvrdil Deníku Karel Zach. V Měšťanské Besedě dostanou prostor jazzmani, v Proluce world music, v amfiteátru za Plazou folkaři a country a v domovské scéně pořadatele, Zach´s pubu, alternativní hudebníci.

Radnice letos peníze na festival výrazně skrouhla, pořadatel dostane necelých 600 tisíc korun. Také proto se jeho délka oproti předchozím ročníkům výrazně zkrátí a bude trvat jen čtyři dny, od 16. do 19. srpna.

Podle náměstkyně primátora Marcely Krejsové (ODS) na něj ale naváže koncem prázdnin Pilsner Fest, znovu se uskuteční Divadelní léto pod plzeňským nebem, promenádní koncerty Kapely pětatřicátníků, festival Cigistock, Mezinárodní malířský plenér, Mezinárodní folklorní festival, Graffiti jam či Bohemia Jazz Fest. „Myslím si, že prázdninová kulturní nabídka bude velmi příjemná,“ poznamenala Krejsová.