„Vystavujeme tu už poněkolikáté, naší specialitou jsou čokoládové bonbóny s různými příchutěmi. Je o ně pokaždé velký zájem, lidi nejprve zaujme jejich vzhled a nakonec i chuť, takže se pro ně vracejí. Děti mají nejraději ty ovocné, mně ale nejvíc chutnají ty s kombinací příchutí slaniny a whisky,“ usmívá se za pultem s pestrobarevnými sladkostmi Karolína, který přijela na festival z Luhačovic.

Barvou i tvarem svých výrobků se snaží zaujmout i další vystavovatelé. Fronta zájemců se tvořila například u stánku čokoládového květinářství.

Pavlačový dům na Jateční ulici čeká demolice. Uvolní místo východnímu okruhu Plzně.
Lázně, Carimex a dům na Jateční. Největší ostudy Plzně se promění, nebo zmizí

„To jsou svatební kytice z mandlí ve vanilce. Jde o starou italskou tradici, kdy se na stoly dává každému z hostů pět svatebních mandlí v podobě kytičky. Je to prestižní záležitost, používají to královské rodiny nebo i papež pro svoje ceremonie. Když dáte někomu mandli, tak to znamená štěstí, zdraví, lásku a dlouhý život,“ říká cukrářka Lenka z Olomouce.

Po celé tři dny nechybí na festivalu ani bohatý doprovodný program. Probíhají tam ochutnávky zdarma, čokoládové workshopy, soutěže nebo tvořivé dětské dílničky.

Zdroj: Bouda Pavel

„Osobně jsem tu letos poprvé, ale moc se mi tu líbí. Čokoládu miluju a tak tu různě ochutnávám. Před chvilkou jsem vyzkoušela horkou čokoládu a tady jsem si právě koupila belgické pralinky. Pro nás, co máme rádi sladké, je to dobrý nápad dělat takové festivaly,“ směje se dvaačtyřicetiletá Plzeňačka Karolína.

Čokoládový festival v plzeňské Olympii potrvá až do nedělních 17 hodin a vstup na něj je zdarma.