Strašlivý hluk. Hudbu jsme slyšeli i přes zavřená okna. Je mi jasné, že když bydlím kousek od kulturního zařízení v centru Plzně, tak úplný klid mít nebudu, nicméně tohle se už nedalo vydržet,“ postěžovala si paní Jana, která bydlí zhruba 500 metrů od kulturního areálu DEPO2015 v Plzni, na dvoudenní festival Létofest, jenž se tam na konci srpna konal.

„Jsme zvyklí na hluk a akce různého typu, které se tam konají. Někdy to bývalo opravdu hlučné, nicméně se sousedy jsme se shodli, že tahle akce byla rozhodně nejhlučnější,“ dodala Plzeňanka s tím, že doufá, že se situaci v budoucnu zlepší.

Jeden z občanů dokonce podal stížnost na plzeňský odbor kultury Úřadu služeb obyvatelstvu, který následně problém s hlukem a rušením nočního klidu řešil.

„Stížnost jsme obdrželi, vše prověřili a zjistili, že hluk tam skutečně byl. Jednali jsme tedy s ředitelem DEPO2015 Jiřím Suchánkem, který slíbil, že se situace zlepší a také učiní veškerá opatření, aby se věc neopakovala,“ uvedla ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu Helena Knížová.

To také za DEPO2015 potvrdila tisková mluvčí Petra Čížková. „Mrzí nás, že někteří občané jsou s provozem DEPO2015 nespokojení. Ačkoliv jsme živým prostorem a snažíme se zpestřit kulturní nabídku Plzně, nechceme život Plzeňanů zatěžovat,“ uvedla.

„V létě roku 2019 došlo k porušení nočního klidu pořadatelem, který si prostor DEPO2015 pronajímal, v roce 2020 už proto tato akce v areálu neproběhne,“ dodala Čížková s tím, že v současné době vedení kulturního střediska pracuje taktéž na snížení rizik možného hluku, mimo jiné při přípravách rekonstrukce areálu.

Příští Létofest by se tak v objektu již konat neměl. Kde se ale uskuteční, zatím není jasné. „V Plzni hledáme vhodné místo. Rozhodně to ale není kvůli hluku v DEPO2015,“ reagovala organizátorka akce Zuzana Válová.

„Je to škoda, protože v prostoru depa je unikátní atmosféra a je to téměř v centru města, takže mají návštěvníci všude blízko,“ zalitovala návštěvnice festivalu Monika z Plzně.