Na Farmě Moulisových v Milínově bylo v sobotu opravdu rušno. Letošní čtvrté Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi si nenechalo ujít kolem 4 800 lidí! Velký zájem byl o všechny hry a soutěže, farmářský trh byl na konci dne téměř vyprodán.

Děti si nejvíce oblíbily jízdu na ponících a hřiště ze sena, na kterém se parádně vyřádily. Nepřetržitý provoz statečně zvládla i kráva Matylda, na které si chtěl každý vyzkoušet, zda zvládne dojení. Stejně tak se s úspěchem setkal býk, na kterém si mohli malí i velcí návštěvní zajezdit. V obou případech se samozřejmě jednalo o simulátory.

Rodiny zaujal také proces výroby farmářského chleba, který předváděl zdejší mistr pekař. K radosti návštěvníků si bylo možné odnést čerstvý a voňavý bochník domů. Hudební program obstarala kapela PF Band. Netradičně byly slavnosti zakončeny požehnáním nového zvonu Mons Františkem Radkovským.

Pokud jste nemohli nebo nestihli navštívit tuto akci, nezoufejte. V září 19. 9. bude ještě poslední možnost zúčastnit se letošních Farmářských slavností pro rodiny s dětmi, a to v české metropoli. V Praze se jako poslední představí veřejnosti Národní zemědělské muzeum.

Více informací zjistíte na www.farmarskeslavnosti.cz.