VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fantom prostitutek vyhrožuje Deníku koncentračním táborem

PLZEŇ - „Bůh ze mě udělal novýho Žida. Falešné náboženství a pokřivené právo na mě vymyslelo křivé obvinění. Vy a Vaše rodina skončí v koncentračním táboře.“ To jsou jen úryvky z dopisu, který minulý týden poslal do redakce Plzeňského deníku Miroslav Glaser, 41letý muž známý také jako ´fantom prostitutek´.

20.7.2007
SDÍLEJ:

Úryvek z dopisu Miroslava GlaseraFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Glaser v současné době čeká ve vazební věznici v Plzni na Borech na soud. Je obviněn z trestného činu vydírání a znásilnění. Toho se měl dopustit opakovaně v loňském roce. Naposledy mezi Vánoci a silvestrem. Případ je mimořádný v tom, že obviněný údajně znásilňoval prostitutky, které nutil odříkávat motlitby, on jim zpíval náboženské písně a vyžadoval po nich bizarní sexuální praktiky.

Muž se v dopise přímo obrací na šéfredaktora Jiřího Kokošku. Deník viní například z toho, že si spletl jeho víru „tak, jako se kdysi spletli Židé, když ukřižovali mého pána Ježíše Krista“ (citace z dopisu). Dále píše, že Deník o jeho znásilňování informoval lživě, stejně jako policejní mluvčí Jiří Soukup. Ten se ale Deníku k případu nikdy nevyjadřoval. O případu vždy mluvil Soukupův kolega Jaroslav Ibehej.

„Na podzim loňského roku oslovil na Domažlické třídě ženu, která na ulici nabízela sexuální služby. Po dohodě odjeli na Roudnou, kde násilník bydlí,“ uvedl tehdy Ibehej. V bytě zvrhlík hodil lehkou ženu na postel, napustil do umyvadla vodu a pod pohrůžkou násilí poručil ženě, aby se umyla a oholila břitvou. „Poté ji donutil si kleknout a odříkávat jím citované modlitby,“ doplnil mluvčí.

Podruhé se muž na lov prostitutek vydal právě v prosinci. Scénář se znovu opakoval tentokrát s 32letou prostitutkou. Ta však navíc musela muže uspokojovat těmi nejpodivnějšími sexuálními praktikami. Vzápětí muž vytáhl velký kříž, pustil píseň o Beránku božím a znovu začal odříkávat modlitby. Prostitutce se však nakonec podařilo utéct.

Glaser se v dopise Deníku stále dotýká víry a píše o svatém městě, které chce najít u soudního řízení. Toho se dočká už brzy. Soud s ním začíná 31. července.

Následuje doslovný přepis dopisu

Vážený pane Kokoško, (šéfredaktor Jiří Kokoška pozn. Redakce)

dnes přijel k Vám vlak spravedlnosti. Pokuď se neobrátite, tak vaší rodinu připravte na spěšný vlak, který jede do koncentračního tábora. Jelikoš Vaše budoucnost je a bude podobna židovskému národu. Jen proto, že jste si spletli moji víru tak, jako se spletli kdysi Židi, když ukřižovali mého pána, Ježiše Krista. Vy jste kdysi otiskli ve vašem tisku, že jsem náboženský Fantom, který znásilnil prostytutky tak, že je přivázal na kříž. Pak jste otiskli i moji družku Terezu Šerešovou, že jsem sexuálně si troufl na její desetiletou dceru. I přesto, že jste dobře věděli, že to není pravda, tak jste to otiskli. Některé poškozené před Vámi řekli, že si to vymysleli a přesto jste to otiskli. Třeba to, že jsem nahé prostytutky měl nahé přivázat na kříž. Věděli jste to, že to není pravda a přesto jste to otiskli. Tento případ dělala Městská kriminální služba policie Plzeň. Bylo to pod vedením komisaře pana Václava Kuželíka, který potvrdil, že to Vy pohané jste nemocný národ. Chlubili jste se Vaší vlastní špínou. Vydělávali jste na tisku a Vaše špína vydělávala peníze. Hledali jste Vaši špinavou slávu, která se dotkla svatého města. Vy mě dlužíte tolik peněz, že jako nový žid jsem Vám to odpustil. Bůh si mě vyvolil, jako novýho žida. Bůh si ze mě udělal, novýho žida. Jelikoš starý Židovský národ a jeho kořeny větví byli spáleny v Ohnivé peci. Pokud se neobrátite a neočistíte svaté město, tak si s rodinou balte věci do koncentračního tábora. Vaše budoucnost je a bude podobna, Židovskému národu. Každý člověk má právo se změnit. A to právo najdete pod svatým křížem. Já jsem teď ve vazbě. A Vy se chystáte na můj soud. I přesto, že falešné náboženství a pokřivené právo na mě vymyslelo, křivé obvinění. To učinil, Jiří Soukup, který je králem lži. A jeho minulost, nemůže lhát. Pokuď mě neotisknete boj proti Církvi i z mojí fotkou, tak mě k soudu nechoďte. Jestli neočistíte svaté město od Vaší špíny, tak Bůh zástupů nad Vámi vynese kletbu. Vy mě pane Kokoška ručíte za to, že na mím soudě bude moje svaté město čisté. A pokuď i z mojí fotkou nechcete otisknout boj proti Církvi, tak na můj soud nechoďte. Jestli se ještě jednou Vaše špína dotkne, svatého města, tak si nastupte s rodinou do svatého vlaku spravedlnosti. Váš život je marný. A budete jako, židovský osel. Je mě to moc líto, že jste se spletli. Ale máte žít skromě. Aby jste se nehonil za peněžním ziskem. A měl prozíravost, která Vás bude chránit od spěšného vlaku.

Glaser Miroslav PS1/335V Vazba Plzeň–Bory

20.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Volební účast v Plzni se pohybuje kolem 60 procent

Plzeň - V parlamentních volbách 2017 šlo v Plzni k volebním urnám kolem 60 procent voličů.

Sportovci bez šance na úspěch

Plzeň - Podle jmen by se mohlo zdát, že sestavili dobrý tým, který může porážet své soky.

SOUTĚŽ o vstupenky na Tátu

Plzeň – Celosvětově úspěšná one man show Táta o tom, jak lze s humorem zvládnout období před narozením dítěte a po něm, se stala vedle Cavemana jednou z programových stálic Měšťanské besedy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení