Fotbal ve Výrově-Hadačce se hraje teprve jedenáctým rokem, ale návštěvnost na zápasech by mohla závidět zdejším fotbalistům i řada mužstev krajských soutěží v celém Plzeňském kraji. Není výjimkou, že na zápas přijde i více než dvě stě diváků.

„První myšlenky na založení fotbalového klubu u nás vznikly v roce 1997 při zorganizování prvního ročníku, dnes již populárního fotbalového turnaje Trafo cup 1997. Tehdy parta mladých kluků kolem bratrů Čepcových, Martina Pícla a dalších jejich vrstevníků se jen tak u piva domluvila, že založí fotbalový klub,“ vzpomíná na počátky fotbalového mužstva FK Trafo Hadačka jeho spoluzakladatel Vlastimil Pech.

Sled událostí nabral rychlý spád a 5. března 1999 byla svolaná přípravným výborem zakládající valná hromada, na které byl prvním předsedou zvolen Jaromír Čepec.

Přesně půl roku po valné hromadě již nastoupili místní fotbalisté ke svému prvnímu mistrovskému zápasu, ve kterém na vypůjčeném domácím hřišti v Kralovicích porazili mužstvo Nekmíře vysoko 8:0. Hned v prvním soutěžním ročníku fotbalisté Výrova-Hadačky bez jediné prohry, vyhráli čtvrtou třídu a postoupili o třídu výše. „Nejen fotbalisté, ale i většina obyvatel Výrova-Hadačky prožívala tehdy fotbalovou euforii. Vysoké návštěvy v Kralovicích výrazně převyšovaly návštěvnost fotbalistů Kralovic. Nezapomenutelné byly i oslavy jednotlivých vítězství, které často končily až nad ránem,“ líčí první sezonu předseda FK Jaromír Čepec.

FK Trafo Hadačka se může pochlubit i tím, že v sezoně 2007/2008 přihlásil do soutěže hned dvě mládežnická družstva a již druhým rokem mají zde přípravku, ve které trénuje čtrnáct malých fotbalistů a čtyři fotbalistky. „Pomalu, ale jistě začíná končit s aktivním fotbalem generace, která oddíl zakládala. Proto důraz klademe na výchovu mladé generace, aby navázala na naše výsledky a důstojně reprezentovala obec,“ říká zakladatel oddílu, brankář a v současné době i trenér mládeže Vlastimil Pech. „FK Trafo Hadačka to není jen fotbal. Za jedenáct let jsme uspořádali desítky mimofotbalových akcí – taneční zábavy, koncerty, dětské masopusty, rybářské závody a další. Velice si vážíme dobré spolupráce s místními hasiči a také jsme vděčni za pomoc obecního úřadu,“ doplňuje brankáře předseda klubu Jaromír Čepec.