Odběrový stan ve Fakultní nemocnici Plzeň (FN) je opět v provozu.

Podle mluvčí nemocnice Gabriely Levorové se zdravotnické zařízení připravuje na možné zvýšení odběrové kapacity až na tisíc testů denně. Včera proto obnovilo odběrové místo u vjezdu do bývalé vojenské nemocnice.

„Klienti, vjíždějící i přicházející do areálu nemocnice, jsou směrováni ostrahou nemocnice na parkoviště umístěné vlevo za provozní budovou. Odběr je zde proveden sestrou přes otevřené okénko přímo v autě, u ostatních klientů je odběr proveden v dalším mobilním stanu. Stávající odběrové místo na klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny zaniklo,“ uvedla Levorová.

„Vzhledem ke zvýšenému výskytu pozitivních pacientů a nárůstu poptávky po testování od samoplátců připravilo vedení nemocnice strategii postupného zvyšování kapacity odběrů i vyšetření tak, jak bude nezbytné s ohledem na vývoj pandemické situace. V těchto dnech provádíme asi sto testů denně, k 1. září budeme připraveni realizovat až tisíc odběrů a vyšetření denně,“ sdělil dále ředitel FN Václav Šimánek. Vyšetření na covid-19 provádí v Plzni nadále Bioptická laboratoř. Testovat se je stále možné také v Klatovské nemocnici.