Strana jej oslovila před několika dny. Pospíšil to uvedl v nedělním diskuzním pořadu Partie na televizi Prima.

Pospíšila oslovil místopředseda TOP 09 a poslanec Marek Ženíšek, posléze se k němu připojil i další topkařský místopředseda Miroslav Kalousek. „Kdybych se náhodou rozhodl, kandidoval bych za ně případně jako nezávislý," řekl Pospíšil. Zopakoval též to, že zatím nehodlá vstupovat do žádné politické strany.

Nabídku „nějakého místa" do Evropského parlamentu si Pospíšil chce dobře promyslet. „Jak je to projednáno, neprojednáno, já fakt nevím. Do struktury TOP 09 nezasahuji, nechodím tam na žádné orgány. Je to na nich v tomto směru," řekl. Rád by se v Bruselu věnoval tématům, která se týkají justice.

Pospíšil opustil ODS na konci ledna. Jako důvod uvedl ztrátu důvěry u nemalé části členů a funkcionářů ODS. „Tato situace mě mrzí, ale nezbývá mi nic jiného, než ji respektovat, a proto jsem se rozhodl z ODS odejít," sdělil v krátkém tiskovém prohlášení.

Osmatřicetiletý politik působil v ODS šestnáct let. Jeho pozice ve straně významně oslabila na kongresu ODS, který se před měsícem konal v Olomouci. Spolustraníci jej nejprve odmítli ve vedení strany jako prvního a poté i řadového místopředsedu.

Pospíšil si ponechal poslanecký mandát a je z něj nezařazený poslanec. Ve sněmovně podle svých bude dál hlasovat jako opoziční poslanec podle programu, za který byl zvolen. Podle jeho slov je nyní pro českou pravici důležité, aby strany TOP 09 a ODS spolupracovaly. Jak uvedla ČTK, strany by se měly shodnout například na kandidátech do Senátu, společně by též někde mohly postavit komunální kandidátku.