V Blovicích se volilo mimo jiné na zámku. "Na volby jsme se těšili, vždycky si je tu užíváme," sdělila Deníku předsedkyně volební komise Vlasta Javůrková. "Těšíme se hlavně na občerstvení, které si sami vyrábíme a pak ochutnáváme," řekla členka komise Olga Podušková, která pravidelně připravuje bramboráky. "Všichni mi je tady chválí, jsou vynikající, ochutnejte," nabídla Podušková. "Voličů příliš nechodí, a tak si tady povídáme," doplnila Podušková. Předsedkyně komise odhadla 25 procentní účast. "Přišli volit také lidé s voličskými průkazy, co jsou v Blovicích na dovolené," uzavřela Javůrková. Na zámku v Blovicích volila také studentka Jolana Páralová. "Myslím si, že je každý hlas dobrý. O politiku se zajímám a mám určitě odlišný názor než senioři," poznamenala studentka.

Ve Šťáhlavicích chodili lidé volit do sálu místního hostince. "U nás se dveře nezavřou, voličů chodí dost," informovala předsedkyně komise Marie Krepindlová. Občanů s voličskými průkazy do Šťáhlavic moc nepřišlo. "Protože je tady velká chatová oblast, domníval jsem se, že lidí s průkazy bude podstatně více," uzavřel člen komise Tomáš Hóneger.

Ve 14 hodin se volební místnosti uzavřely. Podle koordinátora voleb pro Plzeňský kraj Jana Nového se nic mimořádného nestalo a ukázalo se, že se účast na volbách zvýšila. "Účast se pohybuje někde mezi dvaceti a třiceti procenty, vyšší než v minulých evropských volbách. Zatím se všude sčítá a výsledky budou známy až v neděli před půlnocí," konstatoval Nový.