Na osmadvacet chlapců čekala praktická části i vědomostní testy. Zabrat dostaly jejich mozkové závity i prsty.

„Měli jsme za úkol vlastně sestavit digitální hodiny. Bylo to celkem jednoduché, takže doufám, že mám všechno správně,“ říkal Tomáš Nedošínský z Jinců nedaleko Příbrami. Elektronika pro Tomáše stejně jako pro ostatní soutěžící není jen škola, ale především i koníček.

„Doma mám garáž plnou nářadí a všech možných součástek. Sem jsem si vzal třeba svoje oblíbené kleště,“ vykládal s úsměvem Tomáš, který podobné soutěže, jako byla ta stodská, objíždí prý často. „Tady je ale určitě nejlepší organizace. Líbí se mi to, žádné dlouhé proslovy, žádné zbytečné dvouhodinové zahajování, ale rovnou se jde na věc,“ pochvaloval si.

Radovan Baláž přijel do Stoda z Prahy. „Jsem sice spíš na počítače, které rozebírám, opravuju a dávám zase dohromady, ale elektronika všeobecně mě baví. Jako malý jsem si doma třeba stavěl různé zesilovače. Dneska jsem to snad udělal taky dobře, všechny základní součástky jsem tam dal,“ svěřil se student.

Ve stodských dílnách se sešli soutěžící ze čtrnácti škol z celé republiky. „Nejúspěšnější byla SŠ elektrotechnická Ostrava, na druhém místě skončila škola z Ústí nad Labem a naši stodští žáci obsadili třetí místo. 1. místo v jednotlivcích vybojoval Adam Šrubas z Ostravy, za ním skončil Jan Zákoutský z Prahy a třetí byl Jan Pokorný z Ústí nad Labem. Ceny jsme ale měli připravené pro každého, ne jenom pro vítěze,“ řekl Martin Jurák, zástupce stodského ředitele.