Vernisáž, která se konala už v pondělí 8. dubna, přilákala více než padesát příznivců a obdivovatelů. Elaine Lóre na výstavě V zajetí barev představuje patnáct zcela nových pláten, která vytvářela po dobu několika měsíců speciálně pro tuto výstavu.

„Je známo, že Elaine tvoří převážně v noci, přesto její plátna vyzařují zvláštní vnitřní světlo, které si v kombinaci s použitými barvami dokáže diváka přitáhnout a podmanit. Vystavené obrazy skutečně prozářily prostor kavárny Sladká dílna a návštěvníci vernisáže dlouho korzovali před obrazy a sdíleli své dojmy. Ve velkorysém a prosvětleném prostoru Elaine představila čtyři témata: Cesta kolem světa, V zajetí myšlenek, Hudba je můj svět a Živly,“ sdělila Deníku spoluorganizátorka výstav Stanislava Šedivcová.

Elaine se tak po dvou letech vrátila do Prahy, svého rodného města. V jednání jsou další výstavy v České republice a na podzim Elaine vystaví své obrazy na ikonické přehlídce Red Dot Miami 2024.

Během vernisáže si první obraz vybral svého majitele a vernisáž na pražských Petřinách je tak třetí vernisáží v řadě, při které byl první z vystavovaných obrazů prodán.

| Video: Youtube

Výstavu Elaine Lóre V zajetí barev je možné v kavárně Sladká dílna na pražských Petřinách navštívit do 19. května.

Elaine Lóre je výtvarný samouk – pomalými krůčky otevřela dveře barvám uvnitř sebe. Od roku 2018 se naplno věnuje malbě, vystavuje od roku 2019, kdy přišla první nabídka na mezinárodní výstavu v Praze, tentýž rok v Praze vystavovala ještě dvakrát. V letech 2020 – 2021 měla několik výstav v České republice, rok 2022 byl rokem přelomovým, kdy Elaine překročila hranice naší malé země a svá plátna vystavila v Římě, Brémách a v neposlední řadě ve Vídni, kde si ji pod svá křídla vzala Galerie Steiner a díky níž si v roce 2023 splnila svůj osobní i malířský sen, představit svá díla v New Yorku, který též při té příležitosti také navštívila. Letos chce rozzářit svými obrazy Prahu a Miami na Floridě.