Zástupci čtvrtého městského obvodu chtějí spolu s týmem architektů představit veřejnosti projekt sportovně relaxačního areálu.Zástupci čtvrtého městského obvodu chtějí spolu s týmem architektů představit veřejnosti projekt sportovně relaxačního areálu.Zdroj: se svolením ÚMO Plzeň 4„Podařilo se nám vybrat místo, které nabízí velký potenciál a my ho určitě využijeme,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup.

Sportovně relaxační areál vznikne u vjezdu do ejpovického tunelu a naváže na nově budovanou cyklostezku v místech zaniklé železniční tratě z Plzně do Chrástu. „Je to místo, které si našli sami lidé. Už teď sem míří obyvatelé mnoha částí Plzně. Tady začíná přírodní park Berounka, je odsud vidět Chlum, kostel svatého Jiří, a dokonce je možné dívat se odtud na kostel svatého Bartoloměje. Současně je z Psovského údolí kousek do parku Potoční,“ upřesňuje místostarosta Čtyřky Jan Kakeš.

Přestavba budovy staré školy na Habrmannově náměstí v plzeňské Doubravce na obvodní radnici.
OBRAZEM: Z bývalé školy bude radnice. Podívejte se, jak pokračuje přestavba

Setkání s veřejností se uskuteční 29. dubna od 16 hodin přímo v těsné blízkosti zamýšleného areálu, tedy u viaduktu poblíž vjezdu do tunelu.