Turnaj Honma Pilsen Golf Masters se odehraje od 9. do 11. srpna.

Do Dýšiny zamíří esa ženského golfu z řady zemí. Přiletí i Cheyenne Woods, neteř Tigera Woodse. Očekává se i příjezd tisíců příznivců golfu včetně řady osobností VIP.

Dýšina kvůli tomu bude vzhůru nohama, uzavřena bude jedna ze zdejších ulic. „Od 5. do 11. srpna Horomyslická od křižovatky s ulicí Přátelství směrem k železniční trati. Uzavírka se netýká vozidel označených povolením společnosti Golfpark, a.s.," informovala Jana Tomanová z odboru dopravy plzeňského magistrátu.

V ulicích 5. května, V. Brožíka a Plzeňská bude omezena rychlost na 30 km/hod. a řidiči tu nezastaví. „Aby návštěvníci turnaje nezablokovali ulice v obci, bude jim k dispozici bude odstavné místo v průmyslovém areálu mezi Kyšicemi a Dýšinou," dodala Tomanová.

Starosta Dýšiny Jaroslav Štilip připustil, že domorodci zřejmě z golfového mumraje nebudou nadšení. „Na druhou stranu turnaj obci přinese propagaci. Organizátoři navíc podpořili sbírku na opravu našeho kostela," upozornil.

V Dýšině budou kvůli golfu dokonce mimořádně zastavovat i expresy z Prahy. „Z Prahy pojedou v 7:15, 8:15 a 9:15 hodin. Z Dýšiny pak bude odjezd každou hodinu od 16:13 do 19:13 hodin," sdělila mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Vstupenka na golf zakoupená v síti TicketPro bude sloužit k bezplatnému cestování vlakem mezi Prahou a Dýšinou.

V Dýšině v těchto dnech už vrcholí přípravné práce před turnajem. Asi nejvíce starostí má správce greenu, který musí být kvůli vedrům a suchu neustále kropen.

Jako zachránce hřiště funguje Ejpovické jezero. „Z něho se čerpá voda do automatického systému zavlažování. Měsíčně proteče na hřiště asi osm tisíc kubíků vody, a to jen v cyklu od šesti večer do šesti ráno. K tomu se přes den zavlažuje ručně a v horku máme spotřebu jako nikdy," řekl Graham Shiel, správce zeleně.