Jejich poklidný rodinný život se změnil loni před Vánocemi. Nejmladší Laurince byla diagnostikována akutní myeloidní leukemie, onkologické onemocnění, které postihuje převážně starší osoby.

„Naši Laurinku tato nemoc skolila takovou rychlostí, že léčbu začínala na ARO ve Fakultní nemocnici Motol,“ popsala maminka Tereza. „Po půl roce těžkého boje jsme se všichni těšili, že už bude po všem a začneme žít konečně normální život. Léčba měla končit teď v červenci. Bohužel výsledky vyšetření kostní dřeně potvrdily, že náš boj ještě u konce není. Léčba nemoc pouze utlumila, nikoliv vyléčila,“ posteskla si.

Cílem je u Laurinky dosáhnout „čisté“ kostní dřeně a následně provést její transplantaci. Plány, které tak rodina měla na léto, se změnily. „Od poloviny července jsme s dcerou opět hospitalizované v Motole. Po ukončení intenzivní léčby, kterou nyní podstupuje, čeká Laurinku ještě plánovaná plastická operace nosního křídla, které má vlivem nemoci zdeformované,“ dodala paní Tereza.

Nemoc zasáhla rodinu nejen po stránce psychické, ale i finanční. Náklady na potřebné dodržování přísné domácí hygieny a speciální stravu jsou vysoké. Proto jim pomáhají také dárci nadace Dobrý anděl. „Příspěvky Dobrých andělů využíváme především k zajištění nízkobakteriální stravy, kterou musí Laurinka dodržovat, dále k nákupu kojenecké vody, kojeneckého mléka a nutridrinků. Pomáhají nám hradit také roušky a desinfekci, bez kterých se Laura neobejde,“ vypočítala nutné potřeby paní Tereza a dodala: „Ze srdce proto děkujeme všem, kteří pomáhají. Díky vám můžeme Lauře dopřát kvalitní stravu, prostředky spojené s léčbou a občas udělat radost i nějakou hračkou nebo pomůckou potřebnou pro zlepšení jemné motoriky.“

„V samotné Plzni bylo k letošnímu poslednímu červenci celkem 1 543 Dobrých andělů, v Plzeňském kraji je jich pak téměř 4,5 tisíce. Nesmírně si toho vážíme,“ informovala Deník Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl.

Rodiny, které potřebují pomoc, přibývají každý měsíc. Chcete-li se stát Dobrým andělem i vy, je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a zvolit výši příspěvků.