Necelé tři roky působil bývalý extraligový hokejista Michal Dvořák (OPAT) na radnici jako radní pro sport a podnikání. V dubnu na funkci rezignoval vzhledem k tomu, že byl obviněn z dotačního podvodu v souvislosti s rekonstrukcí tělocvičny ve sportovním areálu v Božkově.

S více než dvoutýdenním odstupem od své rezignace říká, že si žije svůj život, dál nechce nic probírat ani komentovat. Co jako radní pro sport v Plzni udělal?

Především zpracoval a dovedl ke schválení koncepci sportu, která v Plzni léta chyběla. Obsahuje informace o kvalitě, rozsahu a využití sportovišť v Plzni a také možnosti podpory sportu z rozpočtu města nebo odjinud.

V letošním roce se počítá s projekty za skoro 124,5 milionu korun: peníze půjdou například do přestavby areálu Prokopávka, do sportovního centra pro vodní sporty na Seneckém rybníku, do rekonstrukce bývalé školy v Krašovské ulici, kde má vzniknout centrum pro volný čas dětí a mládeže. „Dále do výstavby street workoutových hřišť v městských obvodech a dovybavení sportovišť například 20. ZŠ Plzeň, 25. ZŠ Plzeň, 11. ZŠ Plzeň, 21. ZŠ Plzeň a další," doplnila mluvčí magistrátu Eva Barborková.

V roce 2016 se také poprvé rozjely dotace na rekonstrukce, opravy a výstavby sportovních zařízení. Zastupitelé schválili dotace 27 žadatelům v celkové výši 10 milionů korun. Letos jde o stejnou částku, rozdělena bude 29 žadatelům.

Byla schválena výstavba tréninkové haly na Lokomotivě na Slovanech za více než 100 milionů korun. „Díky ní se rozšíří hodiny pro tréninky mládeže i dospělých badmintonistů, házenkářů, basketbalistů a dalších sportovců. Vydělají na tom všechny kluby. Hala bude sloužit i veřejnosti a školám," sdělil už dříve Petr Zelenka z magistrátní správy infrastruktury.

Radnice podpořila také vznik tří regionálních akademií: fotbalové, tenisové a hokejové, které se věnují výchově mladých sportovců.

Možná nejviditelnější sportovní aktivitou byl loňský Olympijský park za Plazou při konání olympijských her RIO 2016. Za 16 dní ho navštívilo 110 tisíc lidí a zapojilo se asi 60 spolků a sportovních organizací.

Jaké budou plzeňské priority v oblasti sportu v příštích letech? „Například se bude rekonstruovat Prokopávka," uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Jde o městský areál, který využívají bolevečtí neprofesionální sportovci, hlavně fotbalisté.

Žezlo po Dvořákovi převzal na radnici manažer FC Viktorie Plzeň Petr Chvojka (OPAT). Na rozdíl od Dvořáka není ale pro funkci uvolněn, zároveň zůstává manažerem ve Viktorce. „Budu se snažit, aby nejdřív byly uspokojeny potřeba města a až poté fotbal," řekl Deníku Chvojka.

Sport pod taktovkou města- Rok 2017 – na sportovní projekty jde 124,5 milionu Kč (přestavba Prokopávky, přestavba ZŠ v Krašovské ulici na sportovní centrum, street workoutová hřiště, sportoviště u škol).
- Začne stavba tréninkové haly na TJ Lokomotiva za více než 100 milionů Kč.
- Po fotbalové a tenisové akademii pro mladé talenty se připravuje i hokejová.
- Handicapovaní sportovci dostali v r. 2014 cca 200 tis. Kč, v 2015 to bylo 235 tis. Kč, vloni 500 tis. Kč.
- V roce 2016 se Her mateřských škol zúčastnilo 300 dětí z 16 MŠ.
- Olympijský park za Plazou vloni navštívilo za 16 dní 110 tisíc lidí.
- Každoročně se různým organizacím rozděluje 10 milionů Kč na podporu.
- Funguje provoz sportovního webu, který má více než třímilionovou návštěvnost.
- Na 22. a 34. ZŠ se otevřou sportoviště veřejnosti.
- V obvodech vyroste 10 streetworkoutových hřišť.