Populární herec ve čtvrtek zavítal do plzeňského Domu pohádek na Vinicích. Mezi postavami z českých večerníčků byl ve svém živlu, přiznal ale, že s dětmi už to ne– umí tak jako dřív. Na dabování večerníčků vzpomíná ale velice rád.

„Byla to nádherná práce, krásné období. Ono to trvalo léta. My jsme těch večerníčkových dílů natočili strašlivou spoustu. Na začátku mi s hlasem pomáhal technik, já totiž nejsem jako strejček Jedlička, abych ten hlas dokázal tak snadno měnit, abych si s ním dělal, co chci jako on, a předváděl všechna možná zvířata. Já jsem ty postavy namlouval víceméně normálním hlasem a pak se to dodělalo. Jenomže, jak jsem to namlouval léta a léta, tak jsem si to zafixoval a měnil jsem to sám přímo bez technika,“ prozradil sympatický herec. V současné době prý pracuje na tom, aby si dal dohromady nohu, kterou si zlomil, a nyní dělá vše pro to, aby ji zrehabilitoval a mohl co nejdříve na tenis.

Z Domu pohádek byl velice příjemně překvapený. „Popravdě řečeno jsem si myslel, že to je nějaký podfuk. Protože v takové době žijeme. Říkal jsem si, že jsme asi naletěli, na navigaci jsme to nemohli najít. Myslel jsem na to, že to tu bude nějaká poustevna, nějaká stará barabizna, tam bude pár dovlečených dětí, který vyrvali rodičům z rukou, jako že si sem chodí hrát,“ popisuje své chmurné představy Dvořák. O to více byl prý překvapený, když se dozvěděl, že objekt byl extra postavený kvůli večerníčkovským postavám. „Objímám člověka, kterého to napadlo, takhle to má být,“ vysvětluje herec.

Stejně jako spousta lidí vzpomíná také na období, kdy s trojicí svých kolegů působil v oblíbeném televizním kabaretu pro děti. „Dělali jsme to více než deset let a natočili jsme jich obrovské množství. Už jsme je ale přerostli, dneska už si s dětmi takhle hrát neumím, je mi skoro sedmdesát let a já s nimi vůbec neumím vést dialogy. Když se jich na něco zeptám, tak se ptám na blbosti,“ přiznává komik. Tenkrát prý měl k dětem o třicet let blíž. „A to hraje roli, ať chcete nebo nechcete. My jsem prostě už o dvě generace dál,“ vysvětluje Dvořák.

Dabovat znovu večerníček by se mu ale líbilo i nyní. „Když je někdo vymyslí, tak strašně rád. Nebo by mohly pokračovat ty původní. Tenkrát v Krátkém filmu byla řada lidí, která dělala jen věci pro děti, a z toho už byli trochu máklí. To byli lidi už ve věku, ale jakmile vlezli do studia, začali blbnout,“ vzpomíná herec.
V Plzni včera také hrál v Divadle Miroslava Horníčka v Domě kultury Inwest, který má v budoucnu nahradit obchodní centrum. Posteskl si, že kvůli obchodnímu domu je tak krásného divadelního prostoru obrovská škoda.