Nemoc COVID-19, kterou způsobuje koronavirus, si vybrala v Plzeňském kraji druhou oběť, je jím starěí muž z Domažlicka. "V pátek kolem 18. hodiny zemřel pacient ročník 1937. Byl v těžkém stavu a zemřel na respirační selhání," uvedla administrátorka FN Plzeň Alena Dvořáková.

Z Domažlicka byl také 70letý muž, který byl první obětí koronaviru v Plzeňském kraji.

Hygienická stanice zaznamenala od pátku výrazný nárůst v opočtu nakažených. Zatímco v pátek večer jich bylo 193, v neděli se jednalo už o 290 lidí. Nejvíce nakažených je na Domažlicku - 193. "Většina z nich je přímo z Domažlic. Domažlický okres doplácí na návrat lyžařů, kteří za svým koníčkem vycestovali i v době, kdy už bylo zřejmé, že to není dobrý nápad. Po návratu někteří nedbali opatření a vyrazili na kulturní akce, čímž se nákaza mohla rozšířit. Druhým problémem jsou pak pendleři, kteří pracují v zahraničí. Protože nákaza se potvrdí až se zpožděním, mohli tito lidé před jejím potvrzením nakazit své okolí," uvedl ředitel Krajské hygienické stanice Michal Bartoš.

Proč se nešíří nákaza i v jiných okrasech v pohraničí, nedovede vysvětlit. "Zřejmě jsou tam lidé opatrnější," spekuluje Bartoš.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník