„Je to unikátní stavba, která podle mých informací nemá u nás obdoby. Je věnována českým autorským večerníčkům a pohádkám,“ říká organizátor projektu Karel Paul.

Na stěnách v těchto dnech vzniká výmalba, která se bude skládat z výjevů z českých večerníčků. Atrakce by měla první návštěvníky přivítat do konce letošního roku.

Nápad vznikl před čtyřmi lety, kdy bylo možné v Západočeském muzeu v Plzni navštívit výstavu s názvem Nejoblíbenější večerníčky aneb Krtek slaví padesát. Dům pohádek na ni bude navazovat. „Chceme, aby děti na české pohádky nezapomněly,“ dodává Paul.

Stavba si vyžádá sedmačtyřicet milionů korun a je podpořena z fondů Evropské unie.

Zastoupeny budou pohádky nejrůznějších tuzemských tvůrců. I proto bylo podle Paula složité na vše získat autorská práva. „Nakonec se to ale podařilo,“ konstatuje.

Kromě hlavní expozice bude k dispozici divadélko, kde si budou moci děti kromě sledování představení také hrát a zazpívat.

Využít bude možné rovněž tvůrčí dílnu, kde budou zájemci malovat a kreslit. Pro rodiče i děti bude určena cukrárna a kavárna, která se bude uvnitř objektu nacházet. Kolem něj se zase rozprostře pohádková zahrada.

„Cílovou skupinou Domu pohádek by měly být rodiny s dětmi od dvou do dvanácti let. Tyto věkové skupiny by si tu měly přijít na své,“ doplňuje Paul.