„Lidi svolala paní Gabriela Černá a bez těch, kteří přišli, bychom labutí mládě se zamotaným rybářským vlascem kolem spodní čelisti zobáku nikdy nechytili a nemohli vlasec odstranit,“ líčí šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň. „Děkuji všem zúčastněným za jejich statečnost, nasazení a odvahu. Chvilkami to bylo hodně napínavé, náročné a vysilující. Myslím, že všichni, kteří přišli, netušili, co je čeká a jak moc bude odchyt labutě náročný,“ dodává.

Ilustrační foto.
Na svou matku kvůli penězům útočila nožem, dokonce ji bodla. Před dětmi

Labutí mládě se snažili zvířecí záchranáři s Gabrielou Černou, Radkem Zemanem a Jiřím Doulem odchytit už dva týdny, vyzkoušeli noční odchyt, speciální dron s termovizí, osvícení plochy, lákání na krmení, odchyt z kajaků, ale labuť se velmi dobře maskovala a nechtěla opustit rákosí. Rojnice minimálně ze třiceti lidí, kteří se chytí za ruce a v jedné lajně projdou neprůchodné rákosí, byla poslední šancí, jak labuť zachránit.

„Dobrovolníků v rákosí bylo nakonec 16 a museli rákosinu projít celkem dvakrát, ale byli opravdu neskutečně houževnatí, a tak labutí mlá-dě nakonec z rákosí vyhnali a s kajaky ho odchytli. Neuvěřitelná akce, děkuji všem,“ uzavírá Karel Makoň.