Na to se vzhledem k pozdvižení, které vyvolaly jejich poslední kejkle, jak tomu organizátoři z Prague_Brikule říkají, chystají také policisté. Ti budou monitorovat a zaznamenávat příjezd účastníků, samotný sraz i následný odjezd vozidel.

Noční driftování na náměstí v Jičíně:

Zdroj: Facebook Taxi Nonstop Jičín a Okolí

Cílem opatření přitom podle policie není znemožnění srazu. „Cílem je zajistit bezpečnost a veřejný pořádek tak, aby nezúčastněná veřejnost nebyla pořádáním srazu ohrožena a aby případná zjištěná protiprávní jednání, která jsou v gesci policie, byla náležitě řešena a postihována,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Do akce budou zapojeni jak policisté ze služby pořádkové policie včetně speciální pořádkové jednotky, tak ze služby dopravní policie a také policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování. „Jelikož se účastníci této akce budou na místo konání tuningového srazu dostavovat i z jiných krajů, a poté se budou z Plzeňského kraje rozjíždět zpět, spolupracujeme na tomto bezpečnostním opatření i s kolegy z jiných krajských policejních ředitelství. V rámci města Plzně s námi budou také na opatření spolupracovat strážníci Městské policie Plzeň a máme rovněž navázanou spolupráci s Magistrátem města Plzně,“ doplnila mluvčí.

Následky nočního driftování na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Drifteři řádili v Praze i v Jičíně. Teď se chystají do Plzně

V případě potřeby se zapojí také další složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje.