V neděli skončí elektronická dražba devíti kalendářů s portréty úspěšných plzeňských sportovců na rok 2018, které vydalo město Plzeň. Od těch, jež jsou za 299 korun k dostání v plzeňském infocentru, se liší především autogramy. Podepsali je Martin Straka, Kateřina Emmons, Karel Davídek, Michael Krmenčík, Andrea Hlaváčková, David Křížek, Lenka Bernardová, Jan Řehula a Kateřina Skypalová. Vyvolávací cena za každý je 500 korun a dražbu lze sledovat na webu sportovniaukce.cz.

Ziskem z prodeje kalendáře město podpoří Nadační fond západočeských olympioniků. „Plzeň si velmi váží úspěchů sportovců z regionu bez ohledu na to, v jaké době jich dosáhli. Před rokem 1989 získávali především medaile a uznání, finanční ohodnocení bylo nesrovnatelné se současností. Právě proto se aktivní sportovci a osobnosti sportovního života v Plzni rozhodli spolu s městem podpořit bývalé šampiony, o něž se stará Nadační fond západočeských olympioniků,“ řekl radní města pro sport a podporu podnikání Petr Chvojka.

Kromě těch, kteří jej podepsali, jdou v kalendáři ještě portréty Romana Kreuzigera, Jana Šefla a Filipa Jíchy.

V Dětském centru Plzeň pečují o děti od narození do tří let věku v sociální a zdravotně sociální tísni. Členové klubu JTF Raiders je navštěvují a podporují pravidelně.
Ježíšek v uniformě přišel i letos