„Jsme přesvědčeni, že došlo k podvodu,“ prohlásil šéf klubu zastupitelů topky Michal Vozobule. Nasvědčují tomu i kontrolní sondy, které nechalo město na parkovišti udělat.

Oč jde? Doubravecká radnice nechala postavit desítky parkových stání v Popelnicové ulici, kritici ale již od počátku poukazovali na příliš vysokou cenu v přepočtu na jedno parkovací místo a také na nekvalitní práci stavební firmy. „Jedno parkovací místo vyšlo téměř na sto tisíc korun, což je několikanásobek obvyklé ceny,“ prohlašoval už dříve bývalý místostarosta obvodu Milan Mudra.

Kauza údajně předraženého parkoviště a nekvalitní práce se dostala až k městským zastupitelům, kteří poslali na Doubravku kontrolní výbor.

Výsledky provedených sond daly zatím kritikům za pravdu. „Projekt nebyl dodržen, pod povrchem měl být jemnější štěrk a štěrkodrť,“ uvedl šéf kontrolního výboru zastupitelů Ondřej Ženíšek (TOP 09). Podle něj měla podkladová vrstva zasahovat až do hloubky jednoho metru. Při měření se ale ukázalo, že materiálu je tam mnohem méně.

Místostarosta Doubravky Zdeněk Mádr se ale kritice brání. „Máme dva nezávislé posudky znalců, že projekt byl zpracován správně a rozpočtová i realizační cena je obvyklá a ne předražená,“ tvrdí pro Deník Mádr.

Argumentuje také tím, že zatím není k dispozici žádná oficiální zpráva o výsledku sond. Takový materiál by měli mít městští zastupitelé i vedení Doubravky v nejbližších dnech.„Pokud by se prokázalo pochybení, cítili bychom se firmou poškozeni a podstoupíme právní kroky k nápravě nebo náhradě škody,“ prohlašuje místostarosta ´čtyřky´. A naznačuje, že odpovědnosti by se nevyhnuli ani úředníci obvodu, konkrétně stavební dozor.

Podobné problémy s cenou a kvalitou práce mohou mít ale i další parkoviště financovaná v poslední době na Doubravce. Podle Mádra chce vedení obvodu předejít dalším spekulacím. „Už příští týden navrhneme provedení sond u dalších dvou staveb. které prováděla stejná firma,“ dodává Mádr.

Parkoviště stavěla firma SKI Plus, která se už proslavila vybudováním silnice odnikud nikam poblíž Jateční ulice za tři miliony korun.

Podle obchodního rejstříku změnila firma v závěru loňského roku majitele. Jednatele Martina Otýse nahradil Petr Ivanič, změna je datována v rejstříku k 27. prosinci.

Parkoviště na Doubravce

- Parkovací plochy kolem Popelnicové ulice: 46 míst za 4,41 (s DPH 5,29) mil. Kč, 1 místo pro auta za 95 876 korun (bez DPH), rok 2010.
- Další parkoviště budovaná firmou SKI Plus: Na Dlouhých, Ke Kukačce a Ke Špitálskému lesu.