Už za několik týdnů skončí i úpravy sousedního bloku Skupova, k úplné revitalizaci této části Bor už zbývá jen přeměna okolí ulice Luďka Pika. Na tu ale zatím nejsou peníze.

„Rekonstrukce Šimerovy ulice začne v září a měla by být hotova na začátku příštího roku," upřesňuje starosta centrálního obvodu Jiří Strobach. Autorem návrhu na nový háv celého vnitrobloku je architekt Daniel Němeček, který do nové podoby zakomponoval lanovou pyramidu, promenády, stezky pro cyklisty, fontánku na místě dnešního nefunkčního bazénku nebo lesík s 25 stromy.

Proměna Skupovy ulice za necelých šest milionů korun začala už loni, přibyla zde parkovací místa, opravy se dočkaly zastávky i cyklostezka. Začátkem roku tu padlo několik borovic a vznikl zelený pruh s jedenácti stromy a promenády. „Všechny povrchy jsou nové, ze zámkové dlažby," popisuje projektant Němeček, podle něhož nyní práce finišují.

Už za několik měsíců začnou bagry pracovat i na ´Šimerovce´ směrem k Heyrovského ulici. „Kromě chodníků, stezek pro cyklisty nebo dětského hřiště s lanovou pyramidou vznikne plocha pro kontejnery, včetně odvodnění a přibude veřejné osvětlení," doplňuje starosta Strobach.

Rozdělení rekonstrukce do tří etap (Skupova, Šimerova a Luďka Pika) se nelíbí některým místním. „Chodníky, záhony a uvažované stromořadí skončí přeseknuty v půlce. Je to jak v Kocourkově," poukazuje Pavel Kotlan, který přímo v Šimerově ulici bydlí. Dokonce tvrdí, že se podle jeho informací s dokončením proměny zbytku ulice vůbec nepočítá.

To starosta popřel, pravdou ale je, že několikamilionová investice už nepůjde na vrub třetího obvodu. „Podle dohody z roku 2010 má revitalizaci vnitrobloku Luďka Pika realizovat Správa veřejného statku města Plzně," uvedl Strobach. Jenže tento úřad s ní zatím nepočítá. „V plánu na letošek není a na příští rok zatím ani nevíme, kolik peněz na investice dostaneme," podotkl Ondřej Vohradský z SVS. Opravdu tak hrozí, že na onu pověstnou třešinku v podobně fontánky a lesíka si Borští nějaký rok počkají.