Šest míst, šest osobností a šest knih. Noc literatury nabídne netradiční čtení, v nezvyklém čase, na neobvyklých místech. Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v překladu do místního jazyka, v podání známých osobností. Číst se bude od 18 do 23 hodin.

Letošní rok zavítá Noc literatury do jindy nepřístupné Smetanovy síně v hlavní budově Státní vědecké knihovny Plzeňského kraje, do Pivovarského muzea v Plzni, číst se bude i v Knihovně města Plzně a ve Fakultě právnické ZČU. Návštěvníky přivítá také Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, pobočka Západočeského muzea v Plzni, a Korandův sbor.

Noc literatury organizují a připravují Česká centra a EUNIC (Sdružení evropských národních kulturních institutů). Noc literatury je tento rok součástí kulturního programu, který Česká centra připravila pro české předsednictví v EU. V letošním roce se k akci připojilo více než 80 měst v celé ČR.

Během konání akce (18−23 h) bude možné zakoupit aktuální knižní novinky i čtené knihy v Karmelitánském knihkupectví, v Knihkupectví Mezi řádky a stánku Kosmas ve vstupní hale SVK PK.

Potravinová banka Plzeň vydává jídlo i další zboží zhruba čtyřem desítkám organizací, které ji pak distribuují dále. Do Diecézní charity Plzeň si pro pomoc přišly i matky dvou dětí Viera (s chodítkem) a Anna.
Vážná nemoc je připravila o práci, díky potravinové bance mohou ženy vařit dětem